شناسهٔ خبر: 58140 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

با حضور وزیر راه و شهرسازی:

تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری تولید بیو اتانول در بندر امام خمينی امضا شد

مراسم تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری تولید بیو اتانول ظهر سه شنبه با حضور وزیر راه و شهرسازی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) امضا شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ضمن اعلام خبر فوق گفت: این تفاهم نامه به ارزش پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بین سرمایه گذار خارجی و اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان منعقد شد.

عادل دریس اظهار داشت: تفاهم نامه مذکور که در زمینه بهینه سازی سوخت بنزین می باشد با سرمایه گذاری داخلی ۳ هزار میلیارد ریال و سرمایه گذاری خارجی ۵۴ میلیون یورو در قالب قراردادی ۳۰ ساله منعقد شده است.

وی ادامه داد: اجرای این طرح که سه سال به طول می انجامد، کمک شایانی به حفظ محیط زیست خواهد کرد و تا حد زیادی از آلودگی های ناشی از سوخت بنزین در هوا می کاهد.
وزیر راه و شهرسازی برای افتتاح و کلنگ زنی چند طرح بزرگ سرمایه گذاری در بخش های مختلف روز سه شنبه به بندر امام خمینی سفر کرد.

همچنین با حضور عباس آخوندی طرح توسعه اسکله های ۲۷ تا ۳۴ مجتمع بندری امام خمینی (ره) با هدف افزایش ۸۰ هزار تن به ظرفیت باربری این بندر استراتژیک آغاز شد.

با اجرای این طرح ۸۰ هزار تن به ظرفیت باربری در اسکله های بندر امام خمینی (ره) در استان خوزستان افزوده می شود ضمن اینکه ارتقا توان پهلوگیری کشتی ها و کاهش احتمال بروز حادثه و خسارت به کشتی ها از دیگر مزایای اجرای این طرح می باشد که باید ظرف مدت ۲۷ ماه اجرا شود.

به گزارش ایرنا مجتمع بندری امام خمینی (ره) یکی از بنادر مهم کشور است که در استان خوزستان واقع است. این بندر با ۳۸ اسکله فعال به طول هفت کیلومتر بزرگترین بندر فعال ایران است. اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در بندر امام خمینی (ره) مستقر است.

بندرامام خمینی (ره) در اواسط نهمین دهه از آغاز فعالیتش، اکنون به عنوان یکی از مهم ترین قطب های حمل و نقل منطقه ای به ایفای نقش می پردازد، این بندر در سال ۱۳۹۰ پس از تغییر رژیم حقوقی خود از یک بندر عادی به منطقه ویژه اقتصادی و الحاق اراضی مجاور، هم اکنون با ۱۱ هزار هکتار مساحت و ۱۱ پست اسکله فعال، بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی کشور محسوب می شود.

نظر شما