شناسهٔ خبر: 58196 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

همزمان با سفر سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می‌شود:

بهره‌برداری از مخازن نگهداری فرآورده‌های نفتی سنگین در بندر امام خمینی(ره)

مجتمع بندری امام خمینی (ره) همزمان با سفر سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بندر امام‌خمینی(ره)، مخازن نگهداری فرآورده‌های نفتی سنگین با ارزشی بالغ بر ۱۱۴ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسمی می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان گفت: این پروژه مخازن نگهداری فرآورده‌های نفتی سنگین با سرمایه‌گذاری شرکت نفت ایرانول در زون نفتی مجتمع بزرگ بندری امام خمینی(ره)، از صددرصد پیشرفت برخوردار بوده و آماده بهره‌برداری رسمی است.  

وی افزود: پروژه  مذکور با هدف ارتقای کارایی توان عملیاتی بندرامام‌خمینی(ره) و رشد شاخص‌های عملیاتی در بخش نفتی به ظرفیت ۲۵ هزار متر مکعب احداث و موجب ایجاد ۷۰ فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم جدید می‌شود.  

وی در تشریح دیگر ویژگی‌های این پایانه نفتی خاطر نشان ساخت: این پایانه  مشتمل بر بخش‌هایی نظیر راه‌آهن داخلی و سکوی‌های بارگیری و تخلیه برای واگن و کامیون، تأسیسات جانبی متناسب با نیاز نگهداری، تخلیه و بارگیری پایانه است.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، در جریان سفر روز گذشته عباس آخوندی؛ وزیر راه و شهرسازی بالغ بر ۸ پروژه مختلف عمرانی و سرمایه گذاری به ارزش ۸۷۴۶ میلیارد ریال در مجتمع بندری امام خمینی(ره) به طور رسمی به بهره برداری رسید و با بهره گیری از این پروژه ها زمینه برای توسعه ظرفیت روساخت های بندری و تسهیل خدمات رسانی به مشتریان و رونق فضای کسب و کار و اشتغال فراهم می گردد.

نظر شما