شناسهٔ خبر: 58396 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

واكنش حق‌شناس به حاشيه‌سازی عليه توسعه چابهار؛

تنها توسعه بندر چابهار به کشور هند واگذار شده است/ حق مالکیت هیچ بندری واگذار نمی‌شود

هادی حق شناس معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تنها عملیات تخلیه و بارگیری بندر چابهار به کشور هند واگذار شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، هادی حق شناس معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه اداره بندر چابهار به کشور هند واگذار نشده است گفت: متأسفانه اشتباهی در ترجمه صحبت‌های آخوندی صورت گرفته و همین موضوع باعث شده است که توسعه بندر چابهار به اداره بندر چابهار تعبیر شود.

وی ادامه داد: تنها عملیات تخلیه کالا از کشتی به محوطه بندر چابهار به کشور هند واگذار شده به طوری که کشور هند با وارد کردن تجهیزات و جرثقیل‌ها امکان تخلیه کالا را برای ایران راحت تر می کند.

حق شناس تأکید کرد: کشور ایران هیچوقت مالکیت بندر و یا زمینی را به کشور دیگری واگذار نمی‌کند.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در پایان اظهار کرد: در قبال وارد کردن تجهیزات و آسان کردن عملیات تخلیه و بارگیری،حق بهره‌برداری از بندر چابهار طی  مدت محدودی به هند واگذار می شود.

براساس گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، طی یک ترجمه اشتباه از صحبت‌های وزیر راه و شهرسازی اعلام شده بود که اداره بندر چابهار طی یک ماه آینده به هند واگذار می‌شود که بلافاصله بعد از اعلام این خبر نقد و انتقاداتی به وزارت راه و شهرسازی و سازمان بنادر وارد شد.

نظر شما