شناسهٔ خبر: 58420 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

با حضور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان هرمزگان صورت گرفت:

آغاز عملیات اجرایی پروژه تقاطع غير همسطح روستای دهنو

کلنگ زنی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان هرمزگان از احداث تقاطع غیرهمسطح روستای دهنو قلعه قاضی شهرستان بندرعباس با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال خبر داد

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان؛ داریوش باقرجوان عصر امروز در آئین آغاز عملیات احداث تقاطع غیر همسطح روستای دهنو بخش قلعه‌قاضی شهرستان بندرعباس که با حضور استاندار هرمزگان، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار بندرعباس و جمعی از مسؤولان محلی و مردم آغاز شد به تشریح مشخصات این پروژه پرداخت.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اظهار داشت: با حمایت‌های استاندار هرمزگان و پیگیری‌های نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، در مجموع ۱۱ میلیارد تومان اعتبار برای احداث و تکمیل پروژه‌هایی از قبیل روکش آسفالت و تقاطع غیر همسطح روستای دهنو قلعه قاضی منعقد شده است.

وی در ادامه افزود: از این رقم، ۴۰ میلیارد ریال برای احداث تقاطع غیرهمسطح روستای دهنو قلعه قاضی تخت از اعتبارات ملی استانی هزینه می‌شود.

باقرجوان تصریح‌کرد: طول مسیر زیرگذر و رمپ‌ها و لوپ‌ها سه کیلومتر، حجم خاکبرداری ۷۳ هزار متر مکعب، حجم خاکریزی ۱۴ هزار متر مکعب، تناژ آسفالت ۶۵۰۰ تن، عرض آسفالت ۹ متر از مشخصات این مسیر است.

وی ادامه داد: دهانه پل ۱۰ متر، ارتفاع پل شش متر، حجم بتن۱۳۰۰مترمکعب و ۲۰ تن مقدار میلگرد مصرفی از مشخصات پل زیرگذر است.​

سپس احمد مرادی رییس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از توجه ویژه استاندار به اجرای پروژه‌های عمرانی استان هرمزگان بر تکمیل اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح روستای دهنو بخش قلعه قاضی تاکیدکرد.

وی همچنین از اداره‌ کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان برای اجابت درخواست مردم در احداث تقاطع غیرهمسطح قدردانی کرد و خطاب به استاندار هرمزگان افزود: یکی از درخواست‌های مردم و امام جمعه قلعه قاضی، تعریض از تقاطع غیرهمسطح تا ورودی قلعه قاضی جهت ارتقای ایمنی است که چندین روستا را در بردارد.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح‌کرد: این پروژه از محل اعتبارات ارزش افزوده، اعتبارات راهداری و همچنین شهرداری قلعه قاضی و تخت به طول هشت کیلومتر اجرا می‌شود.

 مرادی ادامه داد: تحقق این امر مهم سبب افزایش رضایتمندی روستائیان و رانندگان خواهد شد.

در ادامه این مراسم، حسین هاشمی‌تختی نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی‌آباد، بندرخمیر و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان هرمزگان به جهت اولویت‌بخشی اجرای این پروژه قدردانی کرد.

وی در ادامه خواستار اجرای طرح تعریض و دوباندکردن جاده از تقاطع غیرهمسطح تا قلعه قاضی و تخت شد و تصریح‌کرد: اجرای این پروژه برگ زرین دیگری از خدمات انقلاب و نظام به مردم است

 

نظر شما