شناسهٔ خبر: 58612 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی؛

توسعه شبکه ریلی کشور اولویت مجلس و دولت است

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس نیز در حاشیه بازدید از زیرساخت‌ها و پروژه‌های در دست اجرای بندر انزلی، اعلام کرد: توسعه شبکه ریلی کشور اولویت مجلس و دولت است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا رضایی‌کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه شرایط ویژه‌ای در قانون بودجه سال ۹۷ برای دولت تعیین شده است تا اعتبار مورد نیاز پروژه‌های ریلی را تامین کند، افزود: دولت می‌تواند از ۱۵ درصد آورده خود از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای این پروژه‌ها استفاده کند. 

رضایی کوچی کمبود فاینانس را علت عدم پیشرفت پروژه‌های ریلی کشور در گذشته دانست و ابراز داشت: در حال حاضر شبکه ریلی کشور کامل نیست و توجه لازم نیز به این مسئله نشده است.

وی با اعلام اینکه سهم شبکه ریلی در زمینه انتقال بار در حال حاضر تنها ۱۱ درصد است تصریح کرد: بنادر کشور اصلی‌ترین مراکز صادرات و واردات هستند که به شبکه ریلی متصل نیستند.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، رضایی کوچی با اعلام اینکه پروژه راه‌آهن قزوین رشت به زودی به بهره‌برداری می‌رسد تصریح کرد: اتصال شبکه ریلی به بندرانزلی سبب استفاده بهینه از راه‌آهن گیلان می‌شود.

نظر شما