شناسهٔ خبر: 58722 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

نظارت بر ساخت و سازهای پایتخت در تعطیلات محرم تشدید می‌شود

تهران مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان شهر تهران با اشاره به فعالیت شبانه‌روزی شهربان در نگهداشت، حفظ ایمنی و جلوگیری از تخلفات ساخت و ساز گفت: نظارت بر ساخت و ساز در شهر و حریم پایتخت در ایام تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) تشدید می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سید امیر فتاحیان، افزود: متخلفان ساخت و ساز در ایام تعطیل با این تحلیل که نظارتی وجود ندارد تخلف های خود را در سطح شهر و حریم تهران افزایش می‌دهند که این موضوع نیازمند نظارت جدی‌تر شهربان و مناطق است.

وی با اشاره به اینکه تخلف در ساخت و ساز ضایع کردن حقوق شهروندی و شکستن حریم قانون است اظهار کرد: متاسفانه عده ای در ایام دارای حرمت همچون تاسوعا و عاشورای حسینی نیز به جای ترک تخلف، علاقه بیشتری به تخلف و قانون‌شکنی پیدا می‌کنند.

مدیرعامل شهربان ادامه داد: در راستای حفاظت از حقوق شهروندی و قانون، با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و همراهی و تعامل همکاران این شرکت در شهرداری‌های نواحی و مناطق، نظارت بر حوزه ساخت و‌ ساز در شهر و حریم تهران افزایش یافته و با متخلفان برخورد قاطع قانونی صورت خواهد گرفت.

فتاحیان همچنین از شهروندان تقاضا کرد برای برقراری انضباط شهری، هرگونه تخلفات ساخت و ساز را به سامانه‌های نظارتی شهرداری (۱۳۷)اعلام کنند.

به گزارش ایرنا آنطور که متولیان شهری می گویند برخی متخلفان در ایام تعطیل مانند عید یا دیگر مناسبت ها تخلفاتشان را افزایش می دهند.

نظر شما