شناسهٔ خبر: 59019 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

با حضور مشاور و معاونان وزیر راه و شهرسازی صرون گرفت:

تائید عملكرد و صورت‌های مالی سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای در سال ۹۶

ساختمان سازمان راهداری جلسه مجمع عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با حضور مشاور وزیر راه و شهرسازی، معاون حمل‌و‌نقل وزیر راه و شهرسازی، معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، اعضای مجمع عمومی سازمان برگزار و صحت صورت‌های مالی مربوط به سال ۹۶ این سازمان تائید شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط‌عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، دكتر غلامرضا سلامی مشاور وزیر راه و شهرسازی ضمن ابراز رضایت از عملكرد سازمان در هزینه‌كرد اعتبارات سال ۹۶ اظهار داشت: براساس گزارش بازرس قانونی سازمان حسابرسی، صحت و درستی عملكرد صورت‌های مالی سال ۹۶ تأیید شده و به نحو مطلوب و مطابق با رعایت بندهای قانونی بودجه این سال ارزیابی گردیده است.

دكتر سلامی با بیان این كه فرایند ادغام معاونت راهداری در استان‌ها و تشكیل ادارات كل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای در استان‌ها با موفقیت در سراسر كشور به اجرا درآمد،افزود :اقدامات و فعالیت‌های زیربنایی مهمی در این سازمان در دست اقدام است  كه نیازمند تأمین نیروی انسانی مورد نیاز و منابع مالی است كه در این راستا از سوی مجمع عمومی سازمان مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

براساس این گزارش، مهرداد تقی‌زاده معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با حضور در این جلسه طی سخنانی اظهار داشت:باتوجه به اهمیت اقدامات مربوط به ایمنی راه‌ها و كاهش سوانح جاده‌ای، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای می‌بایست ضمن ارایه گزارش از وضعیت ایمنی مح‌ورهای مواصلاتی در كشور، نسبت به تأمین منابع مالی و اعتبارات مورد نیاز راه‌كارهای پیشنهادی خود را ارایه كند.

این گزارش حاكی است عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای، ضمن تأكید بر رسیدگی به مسائل و مشكلات رانندگان و برطرف شدن بخشی از مشكلات اقتصادی و معیشتی این قشر زحمتكش اظهار داشت: در برنامه‌های سال ۹۷ این سازمان، اولویت اصلی با مباحث ایمنی تعیین شده است و امیدواریم با كمك دولت منابع مالی پایداری برای هزینه‌ در ارتقای ایمنی راه‌ها و كاهش سوانح جاده‌ای تأمین گردد.

این گزارش می‌افزاید محمد تیموری معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای طی گزارشی، عملكرد اعتبارات هزینه شده در قانون بودجه سال ۹۶ را ارایه كرد و افزود: اقدامات و فعالیت‌های این سازمان در بخش‌های اصلی ایمنی، حمل و نقل، برنامه‌ریزی و فن‌آوری، توسعه مدیریت و منابع، راهداری و نگهداری راه‌ها، از محل منابع عمومی و ردیف‌های قانونی مندرج در پیوست اعتباراتی تخصیص داده شده انجام شد و باتوجه به محدودیت‌های منابع مالی و اعتباری، ‌هدف‌گذاری‌ها براساس میزان اعتبارات تخصیص داده شده تحقق یافت.

تیموری افزود: برای تأمین اعتبار ایمنی راه‌های كشور كه سرمایه‌های ملی محسوب می‌شود، می‌بایست در سطح ملی راه‌كارهای اساسی پیشنهاد و اجرا شود.

وی با اشاره به اجرای پروژه بررسی وضعیت رویه راه‌های كشور در سال ۹۶، افزود:این پروژه تحت عنوان PMS، با همكاری مركز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و آزمایشگاه فنی و مكانیك خاك در سال ۹۶ به اجرا درآمد و بالغ بر ۵۱ هزار كیلومتر از راه‌های فرعی، اصلی، بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها را تحت پوشش قرار داد كه در نتیجه این مطالعات، وضعیت ایمنی راه‌های فرعی و روستایی نامناسب‌تر از راه‌های شریانی می‌باشند و نیاز به تأمین اعتبارات و منابع مالی جهت ارتقای ایمنی در این محورها وجود دارد.

گفتنی است مهران قربانی نماینده تام‌الاختیار رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در حوزه ایمنی، فرامرز مداح عضو هیأت عامل و نماینده رئیس سازمان در امور فناوری و خداداد مقبلی معاون برنامه‌ریزی این سازمان هما سحرخیز مدیركل دفتر برنامه و بودجه و حمیدرضا جوادیان مدیركل امور مالی و منابع در این جلسه حضور داشتند و مطالبی درخصوص برنامه‌های در دست اقدام در سال‌جاری ارایه كردند.  ‌

نظر شما