شناسهٔ خبر: 59079 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

گرایلو خبر داد:

برگزاری مانور سه گانه جستجو و نجات، آتش نشانی و مقابله با آلودگی در منطقه ويژه اقتصادی بندر نوشهر

مانور معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران از برگزاری مانور سه‌گانه جستجو و نجات، آتش نشانی دریایی و مقابله با آلودگی نفتی در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر خبر داد.

 به گزارش پايگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، ابوطالب گرایلو روز چهارشنبه سوم مهرماه در حاشیه برگزاری این مانور با اعلام این مطلب افزود: اجرای دقیق الزامات مرتبط با کنوانسیون های بین المللی مقابله با آلودگی نفتی و تأمین ایمنی دریانوردان،افزایش توان عملیاتی پرسنل و تجهیزات، سنجش میزان آمادگی و هماهنگی بین قسمت های گوناگون از مهمترین اهداف این مانور بوده است. 

وی حصول اطمینان از وجود درک صحیح از جنبه های فرماندهی، مدیریت و الزامات گزارش دهی، شناسایی نقاط ضعف و قوت تیم های آتش نشانی، SAR و مقابله با آلودگی نفتی بندر نوشهر، شناسایی مناطق بالقوه ایجاد آلودگی های نفتی و یافتن راه کارهای بهتر و عملی تر و همچنین اصلاح و تقویت طرح های عملیاتی موجود را از دیگر اهداف پیش بینی شده این مانور برشمرد. 

گفتنی است مانور سه گانه جستجو و نجات ،آتش نشانی دریایی و مقابله با آلودگی نفتی، رأس ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه چهارم مهر ماه با حضور جمعی از مسئولان و کارکنان اداره کل و شرکت های تابعه در لنگرگاه و اسکله شماره ۷ بندر نوشهر آغاز شد و گروه های شرکت کننده تحت نظر فرمانده در صحنه عملیات نسبت به انجام وظایف محوله اقدام كردند و رأس ساعت ۱۲خاتمه عملیات توسط معاون امور دریایی اداره کل (فرمانده عملیات) و پس از کسب اطمینان از اتمام عملیات توسط سرپرستان کلیه تیم ها اعلام و نسبت به پاکسازی کامل حوضچه بندر اقدام شد. /

نظر شما