شناسهٔ خبر: 59145 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

بررسی تخلفات انضباطی اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم

اسماعیل اسدی رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قماز بررسی تخلفات انضباطی شرکت کنندگان در دوره های آموزشی ارتقاء پایه اعضای سازمان نظام مهندسی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، اسماعیل اسدی گفت: با توجه به برگزاری دوره‌ آموزشی جهت ارتقاء پایه و ورود به حرفه صلاحیت اجرا و همچنین آزمون‌های پایان دوره های یادشده ، تخلفات انضباطی دراین زمینه بررسی و فرد متخلف به شورای انتظامی استان جهت طرح وبررسی معرفی می‌شود.

وی به بندهای قانونی در این زمینه اشاره کرد و افزود: به استناد بند ۱۴ از بخش ب(تخلفات انضباطی) ماده ۹۱اصلاحیه آئین‌نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان - مصوب اسفند ۹۴هیات وزیران ، "جعل در اوراق و اسناد و مدارک حرفه ای و مدارک لازم برای دریافت پروانه اشتغال به کار و تصاویر آنها یا استفاده از سند مجعول، به مجازات انتظامی از درجه چهار تا درجه شش" محکوم می‌‌شود.

اسدی در ادامه عنوان کرد: همچنین به استناد بند ۱۸ از همان بخش مذکور، "ارائه مدارک تقلب آمیز یا سابقه یا صلاحیت حرفه‌ای خود یا دیگری یا تقلب در آزمون‌ها و توسل به راه‌های متقلبانه یا اظهارات خلاف واقع برای کسب امتیاز شغلی و حرفه‌ای به مجازات انتظامی از درجه سه تا درجه پنج" نیز محکوم می‌‌شود.

رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قم در پایان خاطر نشان کرد: در صورت وقوع تقلب توسط هریک از اعضای سازمان در دوره‌ها و آزمون‌های پایان دوره مذکور که به تایید رسیده باشد و یا معرفی فرد توسط کمیته آموزش استان به عنوان فرد متخلف و متقلب صورت پذیرد ، باید پرونده فرد خاطی برای پیگیری و اعلام نظر به شورای انتظامی استان ارجاع شود.

نظر شما