شناسهٔ خبر: 59396 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون مسکن و بازآفرینی اداره کل راه وشهرسازی استان خبر داد:

برگزاری انتخابات هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان در استان اصفهان

انتخابات نظام مهندسی نتایج هشتمین دوره انتخابات هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان اصفهان تا فردا اعلام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی استان اصفهان، انتخابات سازمان‌های نظام مهندسی هر سه سال یک‌بار در کشور برگزار می‌شود که در استان اصفهان با بیش از ۳۰ هزار نفر عضو هم اکنون در ۹ حوزه انتخابی در حال انجام است.

ایمان طاهر معاون مسکن و بازآفرینی اداره کل راه وشهرسازی استان و عضو هیات نظارت بر انتخابات در این باره گفت: تعداد کاندیداهای این دوره از انتخابات ۷۳ نفر بوده‌اند که ۵۸ نفر احراز صلاحیت شده ، ۱۰ نفر عدم احراز و ۵ نفر انصراف داده‌اند.

وی خاطر نشان ساخت: در حال حاضر علاوه بر کلان شهر اصفهان ۸ حوزه انتخابی در شهرهای داران، گلپایگان، کاشان، خمینی شهر، نجف آباد، شهرضا، بهارستان و شاهین شهر انتخابات از ساعت ۸ صبح امروز آغاز و تا ساعت ۱۶ انجام خواهد شد.

این عضو هیات نظارت بر انتخابات از اعضای سازمان نظام مهندسی خواست تا اعطای رای خود را به ساعات پایانی موکول نکنند و هرچه سریعتر به به حوزه‌های انتخابی اخذ رای مراجعه نمایند.

در ادامه امیر زاغیان عضو و نماینده ویژه رییس هیات نظارت بر این انتخابات گفت: با توجه به اخذ رای به صورت دستی، نتایج انتخابات تا پایان امروز ۱۲مهرماه و یا نهایت تا ساعات اولیه فردا اعلام و افراد کاندید در صورت اعتراض به نتایج تا ۵ روز فرصت دارند تا اعتراضات خود را به هیات نظارت اعلام و هیات نظارت نیز تا یکهفته با بررسی موارد، نتایج را به معترضین اعلام می‌نماید.

زاغیان افزود : بر اساس برنامه ریزی زمانبندی شده، نهایت تا ۲۹ مهرماه اعتبار نامه افرادی که انتخاب شده اند و دارای بیشترین آراء بوده اند تحویل خواهد شد.

وی در خصوص تعداد اعضای مورد نیاز جهت هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان گفت: در استان ۱۵ نفر اعضای هیات مدیره مورد نیاز است که از این تعداد ۶ نفر عمران، ۳ نفر معماری، ۲ نفر مکانیک، ۱ نفر برق، ۱ نفر شهرسازی ، ۱ نفر نقشه برداری و ۱ نفر در رشته ترافیک خواهند بود که با توجه به عدم وجود کاندید در رشته ترافیک از کسانی که در رشته عمران و نقشه‌برداری بعد از اعضای انتخابی اصلی، بیشترین رای را اخذ نموده باشند به عنوان منتخب ترافیک معرفی می‌شوند.

نظر شما