شناسهٔ خبر: 59425 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

لزوم انتخاب هیات مدیره متخصص و توانمند در نظام مهندسی

انتخابات رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: هیات مدیره نظام مهندسی باید از افراد متخصص و توانمند انتخاب شوند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، داوود محمدی در حاشیه برگزاری هفتمین دوره انتخابات هیات مدیره نظام مهندسی استان قزوین اظهار داشت:هیات مدیره سازمان نظام مهندسی نظارت عالیه بر ساخت و سازها دارند و به همین سبب انتخاب افراد توانمند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی بیان کرد: امروز کیفیت ساخت و سازها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده چراکه در امور نظارت بر مصالح، قیمت تمام شده و صرفه‌جویی در منابع باید اقدامات لازم انجام شود.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این انتخابات باید افراد متخصص و باتجربه انتخاب شوند تا نظارت‌ها تقویت و کیفیت ساخت و سازها ارتقاء یابد.

محمدی تصریح کرد: در مناطق زلزله زده کرمانشاه برخی ساختمان‌های تازه ساخت تخریب شده بودند که به سبب عدم نظارت رخ داده و خسارت بسیاری در پی داشت.

وی گفت: صیانت از آرا  جامع‌نگری خوبی در انتخابات داشته و امیدواریم میزان مشارکت قابل قبول باشد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلافات  بین راه و شهرسازی و نظام مهندسی گفت: ورود کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در مورد این اختلافات مستلزم شکایت بوده و تاکنون شکایتی صورت نگرفته اما این موضوع  در کمیسیون عمران تحت بررسی است.

نظر شما