شناسهٔ خبر: 59624 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون معماری و شهرسازی اداره كل راه وشهرسازی استان خبر داد؛

رونمايی از فرآيند تهيه برنامه طرح جامع اصفهان با رويكرد نوين

طرح جامع برنامه توسعه شهری اصفهان با دعوت از مسئولین تمامی دستگاههای مدیریت شهری، نخبگان علمی، روسای تشكل‌های صنفی، سمن‌ها ، نهادهای مردم نهاد (NGO ها) و تمامی نهادهای علمی و پژوهشی و اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی استان اصفهان، در سال ۱۳۶۸ آخرین طرح جامع شهر اصفهان تهیه شد، یعنی حدود ۳۰ سال از زمان تهیه این طرح می‌گذرد كه لزوم تهیه طرح جامع جدید با رویكرد نوین بسیار ضروری و حائز اهمیت است.

به همین منظور در ابتدای سال جدید بود كه تفاهم نامه‌ای فی‌مابین راه وشهرسازی و شهرداری اصفهان به منظور تهیه طرح جامع شهری اصفهان  و با حضور دبیر شورایعالی شهرسازی و معماری ایران منعقد شد.

در ادامه اقدامات انجام شده برای تهیه این طرح، برنامه‌ای به همین منظور و با هدف اعلام رسمی آغاز فرایند تدوین برنامه جامع اصفهان روز پنجشنبه ۱۹ مهرماه سالجاری و در محل كتابخانه مركزی اصفهان برگزار خواهد شد.

محمدبناییان معاون معماری و شهرسازی اداره كل راه وشهرسازی استان با اعلام برگزاری این مراسم در اصفهان گفت: كلان شهر اصفهان همچون گذشته در تهیه طرح مجموعه شهری و تهیه طرح سند پهنه بندی حریم اصفهان در كشور الگو بوده و درحال حاضر نیز اصفهان اولین كلان شهری است كه قرارداد طرح جامع جدید با رویكرد نوین را منعقد نموده و طی هفته جاری با اعلام رسمی آنرا آغاز خواهد نمود.

بناییان با توجه به یكی از گام‌های تعریف شده در تهیه این طرح خاطر نشان ساخت: اعلام همگانی برنامه توسعه شهری اصفهان یكی از گام‌های تعریف شده در این برنامه است كه این مراسم با مشاركت مردم و با حضور تمامی ذینفعان و ذینفوذان و با دعوت از مسئولین دستگاه‌های دولتی، مدیریت شهری، نخبگان علمی، روسای تشكل های صنفی، سمن ها ، نهادهای مردم نهاد (NGO ها) و نهادهای علمی و پژوهشی و اصحاب رسانه برگزار می‌شود.

وی اهداف كلی این همایش را اعلام رسمی آغاز فرایند تدوین برنامه جامع اصفهان، تبیین ضرورت موضوع برای ذینفعان، آشنایی ذینفعان با فرایند تدوین برنامه جامع و ایجاد انگیزه و هماهنگی بین ذینفعان عنوان كرد و گفت: خوشبختانه با هم‌افزایی‌های بین دستگاهی با مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر اصفهان این طرح به صورت رسمی و با حضور معاون وزیر و دبیر شورایعالی شهرسازی و معماری ایران و با حضور مقامات استانی در محل كتابخانه مركزی شهرداری اصفهان رونمایی خواهد شد.

نظر شما