شناسهٔ خبر: 59798 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خبر داد:

برگزاری نخستین مرحله از مانورهای آموزشی استفاده از شناور بقا و قایق‌های نجات در بندرامام خمینی(ره)

مانور مانور آموزشی نحوه‌ی استفاده از شناور بقا (life raft) در مواقع اضطراری با هدف بازآموزی نیروهای حوزه دریایی و آشنایی کارکنان شناورهای ملکی و خدماتی در مجتمع بندری امام خمینی(ره) برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان با اشاره به لزوم اشاعه و ارتقای فرهنگ ایمنی دریانوردی بیان داشت:به منظور تحقق این هدف مقرر شد طی سلسله مانورهای آموزشی در بنادر استان خوزستان، به صورت عملی،نحوه‌ی استفاده به هنگام و مناسب از شناور بقا که همه‌ی شناورهای سنتی و فلزی ملزم به تهیه و نگهداری آن هستند، آموزش داده شود.

امین موسی پور در ادامه افزود: در جریان برگزاری اولین مرحله این مانورهای آموزشی، کارشناسان اداره حفاظت و ایمنی دریانوردی ضمن گشودن بسته‌ی شناور بقا، محتویات و اجزای آن را تشریح کرده و با حضور کارکنان بخش‌های مختلف دریایی این مجتمع ، نحوه‌ی استفاده صحیح و اصولی از آن را آموزش دادند.

معاون امور دریایی در ادامه افزود: ارتقاء سطح آگاهی دریانوردان از قایق بقا که بهـره‌گیری از آن در مواقع اضطراری میسر می‌شود، از اهداف برگزاری این مانور است.

یادآور می شود مراحل بعدی این مانور آموزشی در بنادر تابعه صیادی و تجاری استان خوزستان برای عموم دریانوردان برگزار می‌شود.

 

نظر شما