شناسهٔ خبر: 59960 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان آذربایجان شرقی خبر داد:

پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصدی بزرگراه تبریز- اهر

بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان آذربایجان شرقی پیشرفت فیزیکی بزرگراه تبریز- اهر را بیش از ۶۵ درصد اعلام کرد و گفت: این پروژه یکی از اولویت‌های اصلی ما در استان آذربایجان شرقی است و تکمیل شدن آن علاوه بر ایمنی بیشتر مسیر، موجب رونق صنعت گردشگری در منطقه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌و‌نقل کشور، خیراله خادمی در بازدید از پروژه‌های راهسازی استان آذربایجان شرقی در خصوص بزرگراه اهر- تبریز گفت: با توجه به موقعیت ویژه این منطقه و وجود شهرها و روستاهای پرجمعیت، مناطق ویژه گردشگری و اهمیت این بزرگراه در طرح آتی بزرگراه تبریز- اهر- پارس‌آباد در  اتصال به مرز کشور جمهوری آذربایجان، این بزرگراه یکی از اولویت‌های اصلی ما در این استان محسوب می‌شود.

وی این بزرگراه را بخشی از راه ارتباطی استان اردبیل و استان آذربایجان شرقی دانست و افزود:‌ این مسیر یکی از پرترددترین محورهای موجود در استان است و تکمیل شدن این بزرگراه گام مهمی در کاهش سوانح جاده‌ای، کاهش ترافیک و افزایش ایمنی سفر به همراه خواهد داشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تخصیص اعتبار در سفر رییس جمهور به استان برای این بزرگراه اعلام کرد: با توجه به اهمیت این پروژه برای استان آذربایجان شرقی در سفر استانی رییس جمهور به آذربایجان شرقی مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومان به پروژه تخصیص یافت که تاکنون دریافتی صورت نگرفته اما بر همین اساس سرعت عملیات اجرایی در پروژه افزایش یافته است و پیمانکاران در کلیه قطعات مشغول فعالیت هستند.

وی افزود:‌در صورت وصول تخصیص اعتبار ذکر شده تا پایان سال مالی ۱۳۹۷ حدود ۳۱ کیلومتر دیگر از این محور به بهره‌برداری می‌رسد.

خادمی با بیان اینکه طول این بزرگراه را ۹۵ کیلومتر است اظهار داشت: تاکنون بیش از۴۴کیلومتر از  محور به صورت چهارخطه زیرعبور ترافیک قرار دارد و پیشرفت فیزیکی کل قطعات در حال اجرا نیز بیش از ۶۵ درصد است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن توضیح قطعات این پروژه تاکید کرد: قطعه یک این پروژه زیرعبور ترافیک قرار دارد و قطعه دو الف پروژه نیز با پیشرفت فیزیکی ۶۱ درصد در حال اجرایی شدن است  و هم اکنون ۳ کیلومتر از آن به اتمام رسیده است.

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه پیشرفت فیزیکی قطعه ۳ بزرگراه تبریز- اهر را ۹۱ درصد اعلام کرد و افزود: ‌۱۶ کیلومتر از این قطعه هم اکنون زیرعبور ترافیک قرار دارد.

خادمی اعتبار ابلاغی سالجاری برای این پروژه را ۱۹ میلیارد تومان عنوان و اضافه کرد: تا کنون ۹۷ درصد از این اعتبار از طریق اسناد خزانه اسلامی به پروژه تخصیص یافته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: این بزرگراه یکی از شریان‌های اصلی در استان آذربایجان شرقی در اتصال به شبکه بزرگراهی کشور محسوب می‌شود و موجب ارتباط شهرستان‌های اهر، کلیبر، مشکین، هریس، ورزقان و خواجه با مرکز استان  می‌شود.

وی در این سفر از راه‌های روستایی شهرهای هوراند، کلیبر و خداآفرین نیز بازدید کرد و گفت:‌ تامین قیر یکی از موضوعات مهم در تکمیل راه‌های روستایی است و در صورت تصویب قانون جدید در نحوه اختصاص قیر به پروژه‌های عمرانی، منتظر خبرهای امید بخشی در این حوزه هستیم.
 

نظر شما