شناسهٔ خبر: 60281 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی مطرح کرد؛

ارائه خدمات حمل و نقل دریایی به کشورهای همسایه/ تجار ایرانی، هندی و افغان با هزینه کمتری کالاهای خود جابه‌جا خواهند کرد

محمدعلی حسن‌زاده معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت:مهم ترین هدف موافقت‌نامه سه جانبه ترانزیتی چابهار، ارائه خدمات حمل و نقل به کشورهای همسایه است تا شاهد توسعه ترانزیت در منطقه خود باشیم .

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدعلی حسن‌زاده در حاشیه نشست شورای هماهنگی اجرایی‌سازی موافقتنامه سه‌جانبه ترانزیتی چابهار، افزود: با عملیاتی شدن این موافقت‌نامه، در دو  ماه آینده،  تجار ایرانی، هندی و افغان با هزینه کمتری کالا های خود را در این کریدور جابه جا می‌کنند.

 عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه همه کشور ها دسترسی به دریا ندارند در حالی که از طریق دریا هزینه‌های حمل و نقل بسیار کمتر است، خاطر نشان کرد: خوشبختانه ایران در جنوب کشور از خرمشهر تا چابهار دارای مرز دریایی است و می توانیم به کشورهای همسایه خدمات مناسبی ارایه دهیم.

وی افزود: موافقت‌نامه چابهار توسط دولت و مجلس سه کشور ایران، هند و افغانستان به تصویب رسیده و اردیبهشت ماه سال جاری، مراتب جهت اجرا شدن ابلاغ شده است.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، وی گفت:مهم ترین هدف موافقت نامه سه‌جانبه ترانزیتی چابهار، ارائه خدمات حمل و نقل به کشورهای همسایه است تا شاهد توسعه ترانزیت در منطقه خود باشیم.