شناسهٔ خبر: 60288 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

۲۱ آبان ماه سالجاری انجام می شود؛

برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تامین مالی در حوزه های حمل و نقل ریلی

نورالله بيرانوند معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل راه‌آهن، از برگزاری همایشی با عنوان "همایش فرصت های سرمایه گذاری و تامین مالی در حوزه حمل و نقل ریلی" در ۲۱ آبان ماه سالجاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، نوراله بیرانوند معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل راه ضمن تشریح اقدامات انجام شده در حوزه ریلی برای تامین مالی گفت: یکی از نقش های راه‌آهن در جذب سرمایه، فراهم کردن بستر تعامل بین فعالان صنعت و سرمایه گذاران و سایر تامین کنندگان مالی از جمله سیستم بانکی، تامین کننده مالی خارجی، بازار سرمایه و حتی صندوق توسعه ملی است.

وی افزود:قدرمسلم راه‌آهن تسهیل کننده و تعیین کننده اولویت ها و ارایه کننده پروژه ها و طرح های سرمایه گذاری است تا براساس آن برنامه، در جهت توسعه حمل و نقل ریلی گام برداشته شود.

معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل راه‌آهن با بیان اینکه تعریف اکو سیستم مالی و سرمایه گذاری بخشی از اهداف ماست تصریح کرد: با برگزاری این رویداد در نظر داریم زمینه ای مهیا کنیم تا ارایه کنندگان خدمات مالی و تامین کنندگان و همچنین سرمایه گذارانی که مایل به سرمایه گذاری هستند یکدیگر را پیدا کنند.

بیرانوند با اشاره به اینکه راه‌آهن به عنوان استفاده کننده اصلی این منابع به صورت بخشی یا مدل مشارکت عمومی، خصوصی و یا سرمایه گذار مستقیم است خاطرنشان کرد : رویکردهای یاد شده، رویکرد اصلی راه‌آهن است و تلاش خواهیم کرد تا در این همایش تعامل مورد نیاز میان دوگروه سرمایه گذار و سرمایه پذیر را برقرار کنیم تا هردو به یک زبان مشترک دست یابند.

به گفته بیرانوند از جمله محورهای همایش؛ معرفی بسته های تشویقی به منظور کاهش ریسک و افزایش بازدهی راه‌آهن، معرفی ظرفیت های بازار سرمایه و تامین مالی، توسعه ایستگاههای مبتنی بر حمل و نقل ترکیبی و همچنین توسعه ترمینال ها براساس حمل و نقل ترکیبی و نیز فعالسازی کریدورها و اتصال مراکز تجاری و صنعتی به شبکه ریلی است.

معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل راه‌آهن تصریح کرد:در حال حاضر بخش زیادی از پروژه های ریلی به دلیل کمبود منابع و اعتبار و یا حتی آماده نبودن پروژه ها به اهداف خود نرسیده اند بنابراین درصدد طراحی یک فرآیند پربار هستیم تا به تعامل زنده، پویا و اثرگذار در حوزه سرمایه گذاری دست یابیم.

به گفته بیرانوند، رویکرد راه‌آهن حضور حداکثری بخش خصوصی در حوزه ریلی است و تلاش خواهیم کرد تا با تعامل ایجاد شده این رویداد به شکل سالیانه تکرار شود.

برچسب‌ها: