شناسهٔ خبر: 60374 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راه آهن تهران:

تمهیدات راه اهن تهران برای زائران اربعین/ارائه روزانه ۱۲ رام قطار فوق العاده به سمت مرز

عابدین هادی نژاد مدیرکل راه‌آهن تهران با بیان اینکه امیدواریم طبق برنامه ریزی های صورت گرفته زائران به سهولت و دقیق از خدمات ریلی ارائه شده بهره مند شوند گفت:روزانه ۱۲ رام قطار فوق العاده به مسیرهای مرزی از ایستگاه تهران حرکت می کنند.

عابدین هادی نژاد در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با تاکید براینکه تدابیر ویژه ای برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی قطارهای مسافربری در استان تهران اتخاذ شده است گفت:به همین منظور در ایستگاه راه اهن تهران برای اعزام اولین قطار اربعین به سوی مرز مراسم ویژه ای صورت گرفت که همراه با نوحه خوانی و معطر سازی فضا با یاد و نام شهدا بود.

وی با اشاره به اینکه یک گیت خاص برای مسافران اربعین در ایستگاه تهران اختصاص یافته تا زائران دارای بلیت قطار اربعین به سهولت از آن تردد کنند تصریح کرد:با هماهنگی های صروت گرفته با پلیس راه آهن نیروهای این ارگان برای مدت اعزام و پذیرش زائران به صورت اماده باش در امده اند تا موضوعات امنیتی و انتظامی مسافران به صورت ویژه تامین شود.

هادی نژاد همچنین در رابطه با تعداد قطارهای فوق العاده ای که در مسیر جنوب پیش بینی شده است گفت:به صورت روزانه ر مسیرهای رفت و برگشت از ایستگاه تهران ۵ زوج قطار در مسیر تهران-کرمانشاه و یک روز درمیان یک زوج قطار مشهد کرمانشاه پیش بینی شده است.

وی با تاکید بر اینکه روزانه ۴ قطار به سمت استان خوزستان حرکت می کرد که این قطارها را با  ظرفیت کامل در این ایام مورد بهره برداری قرار داده شده اند افزود: به تعداد گنجایش به قطارهای برنامه ای سالن اضافه شده است همچنین برای سهولت زائران نیز ۶ زوج قطار در مسیر تهران اهواز خرمشهر و یک قطار یک روز درمیان در مسیر مشهد خرمشهر پیش بینی شده است.

نظر شما