شناسهٔ خبر: 60443 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

طاهرخانی خبر داد:

آخرین وضعیت واحدهای خالی مسکن مهر در شهرهای جدید/ مترو تهران - پردیس راه‌اندازی می شود

طاهرخانی مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در تشریح آخرین وضعیت واحدهای مسکن مهر شهر جدید پردیس گفت: واحد‌های مسکونی خالی به متقاضیانی که آورده خود را تکمیل کرده‌اند تحویل داده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از باشگاه خبرنگاران حبیب‌الله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی؛ با بیان اینکه نوسانات ایجاد شده در اقتصاد کشور باعث متضرر شدن برخی از پیمانکاران مسکن مهر شده است، گفت: هم اکنون بسیاری از واحد‌های مسکن مهر در مرحله نازک‌کاری قرار دارد و هم اکنون پیمانکاران با مشکلاتی از جمله کمبود پکیج و افزایش قیمت آسانسور روبه‌رو هستند.

وی ادامه داد: امیدواریم با تثبیت قیمت ارز و ثبات اقتصاد کشور مشکلات مربوط به خدمات رو بنایی واحد‌های مسکن مهر کاهش یابد.

طاهرخانی به راه‌اندازی مترو تهران – پردیس اشاره کرد و افزود: تمامی مراحل مربوط به طراحی این مترو صورت گرفته و طبق تفاهم‌نامه‌ای که با شهرداری تهران منعقد کرده‌ایم در مرحله آماده سازی نقشه‌های این مترو هستیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: هم اکنون اصلی‌تری مشکل این طرح تأمین مالی آن است که امیدواریم با رایزنی‌های انجام شده و ترمیم فاینانس بتوانیم این پروژه را در آینده‌ای نزدیک راه‌اندازی کنیم.

وی با بیان اینکه در طرح مسکن مهر فعالیت‌های مربوط به ساخت و ساز این واحد‌ها به اتمام رسیده و اکثر واحد‌های باقی مانده در مرحله نازک کاری قرار دارد افزود: هم اکنون مهمترین مشکل واحد‌های مسکن مهر آماده سازی محوطه‌هاست و نبود اعتبارات دولتی برای تأمین خدمات رو بنایی و زیر بنایی باعث ایجاد تأخیر در تحویل واحد‌ها شده است.

طاهرخانی توضیح داد: در حال پیگیری تخصیص اعتبارات دولتی برای وزارت نیرو جهت تکمیل انشعابات و فاضلاب هستیم و این موضوع از سوی وزارت راه و شهرسازی انجام می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره تعیین و تکلیف خانه‌های خالی در سایت‌های مسکن مهر نیز گفت: بخشی از واحد‌های مسکن مهر آماده تحویل به متقاضیان است ولی متأسفانه فرد متقاضی این واحد‌ها را تحویل نمی‌گیرید و همین موضوع باعث ایجاد خسارات فراوانی به پیمانکاران شده است.

وی افزود: از متقاضیانی که واحد‌های آماده خود را تحویل نمی‌گیرند هزینه‌های نگهداری اخذ و به پیمانکاران پرداخت می‌شود.

طاهرخانی توضیح داد:طبق مصوبه شورای عالی مسکن برخی از واحد‌های مسکونی خالی  که متقاضیان آنها آورده خود را پرداخت نکرده اند  به متقاضیانی که آورده خود را تکمیل کرده‌اند تحویل داده می‌شود./