شناسهٔ خبر: 60446 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی خبر داد؛

دستورالعمل‌های وزارت راه و شهرسازی در نظام مهندسی استان اجرايی شده است

جلسه ريیس سارمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی در مراسم اعطای اعتبار نامه اعضای هیات مدیره دوره هشتم این سازمان با اشاره به شیوه‌نامه تبصره ۲ ماده ۲۴ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان گفت ؛ به‌رغم مخالف‌های وزارت کشور با ابلاغیه این شیوه‌نامه و آیین‌نامه‌های اجرایی معذالک براساس دستورالعمل‌های وزارت راه و شهرسازی آن را به اجرا در سازمان آوردیم .

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی سازمان مهندس حسین کامران دیسفانی که عملکرد فعالیت‌های هیات‌مدیره دوره هفتم سازمان را تشریح می کرد افزود :  فعالیت های سه سال گذشته سازمان هوشمندسازی، شفاف‌سازی، چابک‌سازی بخش های اداری و کاهش ۲۰ درصدی کارمندان سازمان، حذف فرآیندبررسی نقشه‌ها و‌ پخش مستقیم جلسات هیات‌مدیره از طریق اتاق شیشه‌ای است.

رییس دوره هفتم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان احیای کمیسیون رفع اختلافات بین کارفرما و مجری، راه اندازی آموزش مجازی و برگزاری همایش ها، دوره ها و  کلاسهای آموزشی در جهت ارتقای دانش مهندسان و اجرای قانون نظارت بر حسن انجام کار و مراجعه سیستمی ارباب رجوع و برای شفاف سازی فعالیت های مهندسی که اثر انگشت هشت هزار مهندس تاکنون انجام شده است.

مهندس کامران راه‌اندازی سامانه جامع ساجام که قابلیت دسترسی برای همه مهندسین ساختمان است اشاره کرد  و گفت : این سامانه هفته گذشته با هدف شفاف سازی روند کار مهندسین و خدمات رسانی به مراجعین کلید خورد.

به گفته وی با راه‌اندازی این سامانه یک بارچه سازی امور مهندسین و خدمات دفاتر نمایندگی های شهرستان ها به شبکه مرکزی سازمان متصل شده است.

 رییس هیات مدیره دوره هفتم سازمان از دیگر اقدامات انجام شده هیات مدیره دوره هفتم داوری ساختمان جدید سازمان را نام برد و از اعضای هیات مدیره دوره هشتم خواست هر چه سریع تر این ساختمان را از محل فروش املاک سازمان شروع کنند.

مهندس کامران که تاکنون سه دوره ریاست سازمان را برعهده داشت، در بایان از خدمات روسا و هیات مدیره و بازرسان دوره کذشته سازمان قدردانی کرد و برای هیات مدیره دوره جدید آرزوی موفقیت نمود. این جلسه که به ریاست دکتر محمدرضا اخوان عبداللهیان مدیرکل راه و شهرسازی استان، دکتر محمدرضا حسین نژاد معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد، اعضای دستگاه نظارت و هیات اجرایی انتخابات و اعضای هیات مدیره دوره های هفتم و هشتم و بازرسان سارمان نیز حضور داشتند، دکتر مسعود ریاضی عضو شورای شهر مشهد خواستار تدوین آیین نامه داخلی  سازمان به مدیریت هوشمند و بهاء دادن به گروههای تخصصی سازمان شد.

در بایان مراسم آيین تکریم  و تقدیرنامه اعضای هیات مدیره دوره هفتم و اعتبار نامه سه ساله اعضای هیات مدیره دوره هشتم سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان توسط مدیرکل راه و شهرسازی اعطاء شد.

سازمان نطام مهندسي سازمان نظام مهندسي ساختمان بيش از ٣٧ هزار مهندس در هفت رشته ساختمان و ٢٣ دفتر نمايندگي در استان دارد.