شناسهٔ خبر: 60646 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

پلیس راه مازندران خبر داد؛

جاده چالوس عصر یازدهمین روز آبان ماه یکطرفه می‌شود

جاده چالوس پلیس راه مازندران به منظور افزایش ایمنی در سفر و کاهش بار ترافیکی از یکطرفه شدن جاده چالوس ساعت ۱۷ یازدهمین روز آبان ماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا قدمی رئیس پلیس راه مازندران با بیان اینکه ترافیک هم اکنون در جاده‌های هراز، سوادکوه، کیاسر و چالوس عادی و روان است، گفت:رفت و آمد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تا ۲۴ فردا از کرج به مرزن آباد ممنوع است.

وی افزود: آمد و شد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۸ تا ۲۴ فردا از مرزن آباد به کرج یکطرفه می‌شود.

رئیس پلیس راه مازندران گفت: با توجه به استقرار سامانه بارشی و سرد در استان از امشب واحتمال بارش برف و مه گرفتگی در مناطق کوهستانی، رانندگان ضمن رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی با تجهیزات لازم در جاده‌ها تردد کنند.

سرهنگ قدمی گفت: مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به طور شبانه روز آماده پاسخگویی درباره وضعیت راه‌های استان است.

جاده ۵۹، معروف به جاده چالوس یکی از مهمترین جاده‌ها برای مردم تهران و کرج است که از میان شهر کرج در استان البرز شروع و به شهر چالوس در کرانه دریای خزر وصل می‌شود.

تا اواخر دوره قاجار، جاده‌ای بین کرج - چالوس وجود نداشته و تنها یک مسیر خاکی و مالرو، راه دسترسی به روستا‌های این منطقه را تشکیل می‌داده، اما به گونه‌ای نبود که ارتباط دهنده شمال و جنوب کشور باشد.

مازندران ۱۰ هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که سه جاده چالوس، هراز، سوادکوه را به پایتخت و جاده کیاسر مازندران را به سمنان متصل می‌کند.

نظر شما