شناسهٔ خبر: 61110 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

به منظور فصل زمستان انجام شد؛

دپوی ۵ هزار تن شن، ماسه و نمک در راهدارخانه های رزن

جاده سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای رزن از ذخیره سازی ۵ هزار تن شن، ماسه و نمک در راهدارخانه های این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان، مرتضی داودی با اشاره به تأمین ۵ هزار تن شن، ماسه و نمک در فصل زمستان اظهار داشت: این میزان شن و ماسه در محل‌های پیش‌بینی شده دپو شده است.

وی افزود: رزن یکی از شهرستان‌های سردسیر همدان بوده و از سویی تنها دروازه ورودی غرب کشور است، به همین دلیل باز بودن این مسیر و سایر مسیرهای تردد در فصل زمستان امری ضروری است.

داودی به فعالیت نیروهای راهداری در بحث راهداری زمستانی اشاره و خاطرنشان کرد: در این ایام ۶۱ نیروی راهدار و همچنین ۲۵ دستگاه انواع ماشین سبک و سنگین برای بازگشایی مسیرها فعال خواهند بود.

سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای رزن ادامه داد: هماهنگی لازم با دهیاران شهرستان رزن انجام شده تا در صورت نیاز از خودروهای آنها برای برف‌روبی مسیرهای روستایی استفاده شود.

این مسئول به وجود چهار راهدارخانه در این شهرستان اشاره کرد و گفت از این تعداد دو راهدارخانه ثابت است.

داودی مهمترین اولویت این اداره در فصل زمستان را پاکسازی راه‌های اصلی و پرتردد بیان کرد و ابراز داشت: این اداره آمادگی کامل برای بازگشایی راه‌ها در مواقع بارش را دارد.

گفتنی است، در شهرستان رزن بیش از ۵۹۹ کیلومتر راه اصلی و روستایی وجود دارد.