شناسهٔ خبر: 61179 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی:

مساکن مهر بلاتکلیف سریع‌تر تعیین تکلیف شود/ مسکن موتور محرک اقتصاد کشور است

محفوظی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزرات راه و شهرسازی تأکید کرد: واحدهای مسکن مهر بلاتکلیف هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف شوند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علیرضا محفوظی چهارشنبه ۲۳ آبان در آئین تودیع و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان، با بیان اینکه در کشور شورای مسکن تعریف شده است، اظهار کرد: استان همدان از طریق برگزاری جلسه در شورای مسکن وضعیت مساکن مهر باقیمانده را تعیین تکلیف کند و منتظر تهران نشود.

وی با اشاره به اینکه زیرساخت‌های خوبی در استان همدان فراهم شده است، تصریح کرد: با وجود مضایق مالی تحقق پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی در همدان به خوبی صورت گرفته به طوریکه کمتر جایی است که ۲ خط راه‌آهن کشیده شده باشد.

محفوظی با تأکید بر اینکه خطوط راه‌آهن نیاز به بهره‌برداری مناسب دارد، گفت: باید از ظرفیت این خطوط استفاده شود چرا که میلیاردها تومان هزینه شده است.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزرات راه و شهرسازی با اشاره به تصویب طرح بازآفرینی محلات، اظهار کرد: مسکن موتور محرک اقتصاد کشور است  و هدف ما از بازآفرینی محلات این بوده که سرپناهی برای مردم و اقشار کم‌درآمد ایجاد شود.

وی با بیان اینکه قانون نظام مهندسی نیاز به اصلاح دارد، عنوان کرد: قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان نیاز به اصلاحات دارد که باید این امر انجام شود.

در این مراسم از زحمات فرهاد فرزانه تقدیر و حسن ربانی‌ارشد در حکمی از سوی وزیر راه و شهرسازی به سمت مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان منصوب شد.