شناسهٔ خبر: 61268 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل شرکت حمل‌‌ونقل ریلی رجا

تأمین تجهیزات ریلی با دستور و پیگیری مرحوم نوربخش عملیاتی شد

تسلیت مدیرعامل شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا در پیامی در گذشت رئیس سازمان تامین اجتماعی را تسلیت گفت و به بیان خاطره‌ای از آخرین دیدار خود با وی پرداخت و تاکید کرد: دستور محکم و فوری مرحوم نوربخش برای خرید تجهیزات ریلی در روزهای گذشته فراموش نمی شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی محمد رجبی با انتشار پیامی در پی در گذشت سید تقی نوربخش رئیس سازمان تامین اجتماعی ضمن عرض تسلیت به خاطره‌ای از آخرین دیدار خود با مرحوم اشاره کرد و گفت: هفته گذشته بود که همراه آقای مهندس محمودی_ رئیس محترم هیئت مدیره رجاء- به دیدار آقای دکتر نوربخش رفتیم. در ابتدای دیدار گزارش قطارهای اربعین را به ایشان ارائه دادم که با دقت گوش دادند و حالت رضایت خاصی در ایشان ایجاد شد. 

وی افزود: سپس از آنجایی‌ که آغاز تحریم ها به موعد خود رسیده بود و میبایست تجهیزات استراتژیک را از یک کشور اروپایی خریداری می کردیم، مطلب دوم را مطرح کردم. در طول این سالها که برای تامین اعتبار بسیاری از اقلام توجیهات مفصلی را به مسئولان سازمان از جمله ایشان میدادم تا حدودی اقناع میشدند و دستورات مربوطه صادر میشد ولی این بار در عرض چند دقیقه دستور محکم و فوری صادر شد و برای اطمینان از تحقق موضوع نیز، ایشان تلفنی با مدیر عامل محترم بانک رفاه و معاون اقتصادی خود صحبت کرده و دستور تعجیل صادر کردند...

رجبی خاطرنشان کرد: امروز در فرودگاه پراگ بودیم؛ برای عزیمت به کشور مقصد اروپایی جهت اطمینان از دریافت همان تجهیزات که پرداختش با دستور مستقیم مرحوم دکتر نوربخش محقق شده بود. خبر را که شنیدیم شوکه شده و دقایقی در بهت؛ من و آقای محمودی به هم خیره شده بودیم و سپس طول و عرض فرودگاه را طی می کردیم. 

مدیرعامل شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا همچنین یادآور شد: آقای مهندس محمودی به دلیل سابقه همکاری بیست و چند ساله با مرحوم جناب تاج الدین که معاون و همسفر آقای دکترنوربخش بود تاثرشان مضاعف شد. مدیر اجرایی که ۳۵ سال مسئولیتهای مختلف خانه کارگر را به عهده داشت. 

وی ادامه داد: آخرین مذاکره ما نیز به عصر یکشنبه (چهار روز پیش) برمی‌گشت. ایشان در یک تماس تلفنی برای رفع بیکاری در منطقه سیرجان که در جلسه نماینده سیرجان برای رفع بیکاری صحبت می‌کرد از بنده خواستند که برای موضوع درخواستی نماینده سیرجان بررسی انجام گیرد. ضمن اینکه پیگیر تامین برخی تجهیزات بیمارستان شهر سیرجان نیز بودند. ایشان گفتند: "من نمی خواهم چشم در چشم نماینده مردم بی مورد چیزی بگویم"

رجبی در پایان بیان داشت: هم اکنون سوار بر هواپیما به این می‌اندیشم که چقدر مرگ به همه ما نزدیک است. مردان خستگی ناپذیر حامی کارگران و مستمری بگیران به لقاا... پیوستند. خداوند ایشان را اولیاء محشور فرماید