شناسهٔ خبر: 61514 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

با حضور مدیرعامل شهر جدید پرند برگزار شد:

مراسم افتتاح هفته فرهنگی و سمپوزیوم المان‌های هنری بوستان مشاهیر پرند

مسکن پرند مراسم افتتاح هفته فرهنگی و سمپوزیوم المان‌های هنری بوستان مشاهیر پرند با حضور مدیرعامل شهر جدید پرند، امام جمعه و فرماندار این شهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مراسم افتتاح هفته فرهنگی و سمپوزیوم المان‌های هنری بوستان مشاهیر پرند امروز ۴شنبه ۳۰ آبان ماه با حضور محسن وطن‌خواهی مدیرعامل شركت عمران شهر جدید پرند و همچنین امام جمعه و فرماندار این شهر جدید برگزار شد.

بوستان مشاهیر پرند با ۳۲ هكتار مساحت هزینه‌ای بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان را برای بهره‌برداری نیاز دارد كه براساس گزارش‌های ارائه شده فاز شمالی آن در دهه فجر سال جاری به افتتاح خواهد رسید.

یكی از اهداف اصلی پروژه بوستان مشاهير پرند هویت‌بخشی و ایجاد پل ارتباطی بین تاریخ و فرهنگ گذشته با حال و معرفی و پاسداشت مشاهیر ایران‌زمین به شمار می‌رود.

براساس جمع‌بندی چشم‌انداز و راهبردهای پیشنهادی محدود فضای سبز بوستان مشاهیر به ۵ پهنه تقسیم شده است. هریك از این پهنه‌ها دارای عناصر و المان‌های مخصوص به خود شامل فضاهای مكث (پاویون‌ها) و حركت (جانمایی خطی المان‌ها) است.

در طراحی این پهنه‌ها سعی بر آن بوده تا هر پهنه دارای هویت منحصربه فرد باشد و در عین حال وحدت و انسجامی بین ۵ پهنه مشاهده شود.

در این راستا شركت عمران شهر جدید پرند با هدف حمایت از ایده‌های نو، ارتقای كیفی مجسمه‌سازی محیطی و ایجاد زمینه حضور فعال هنرمندان مجسمه ساز، اولین سمپوزیوم مجسمه سازی شهر جدید پرند را با مشاركت شركت مهندسی نو اندیشان فن و تجارت و همكاری انجمن هنرهای تجسمی شهرستان رباط كریم برگزار كرده است كه طبق پهنه بندی صورت گرفته این سمپوزیوم در ۵ دسته موضوعی شامل هنر و فلسفه، شعر و ادب، علم و نجوم، تب و شیمی و تاریخ و فرهنگ ایران زمین برگزار می‌شود و آثار در قالب المان‌های محیطی تندیس و سردیس مشاهیر مرتبط با موضوعات قید شده مورد ارزیابی و قضاوت قرار می‌گیرند.

نظر شما