شناسهٔ خبر: 61639 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

رییس سازمان هواپیمایی کشوری مطرح کرد:

نمایشگاه بین‌المللی هوایی ایران، فرصتی برای مقابله با تحریم هوانوردی

عابدزاده در جمع رییس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه هوایی ایران گفت: برگزاری این رویداد می‌تواند فرصتی را برای مقابله با تحریم‌های علیه صنعت هوانوردی کشورمان فراهم کند.

علی عابدزاده، رییس سازمان هواپیمایی کشوری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، بر اهمیت برگزاری نمایشگاه هوایی ایران تاکید کرد و گفت: این نهمین بار است که نمایشگاه بین‌المللی هوایی ایران در جزیره کیش برپا می‌شود.. این نمایشگاه سال به سال پر بار تر می شود و  امسال شرکت‌های ایرانی و خارجی با توانمندی بیشتر و علمی‌تری در نمایشگاه شرکت کرده‌اند. 

وی با اشاره به تاثیر برگزاری چنین رویدادهایی بر مقابله با تحریم‌های صنعت هوایی کشور افزود: در این مقطع حساس در تاریخ صنعت حمل و نقل هوایی، این نمایشگاه فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی، کسانی که توانمندی‌های علمی دارند و سایر شرکت کنندگان است تا همدیگر را بشناسند تا بتوانند در نهایت در مقابل تحریمی که آمریکا عله ما اعمال کرده، مقاومت بیشتری داشته باشند. امیدوارم این نمایشگاه دستاوردهای خوبی برای صنعت هوایی کشور داشته باشد.

عابدزاده درباره نقش سازمان هواپیمایی کشوری در برگزاری این نمایشگاه گفت:  همه دستاوردها و تکنیک‌هایی که در این نمایشگاه به نمایش درآمده و قرار است در صنعت غیر نظامی استفاده شود، باید به شکلی توسط سازمان هواپیمایی کشوری مورد تایید قرار بگیرذ.

وی ادامه داد:  شرکت‌های تولیدکننده و تامین کننده باید بتوانند استانداردها و دستورالعمل‌های لازم را در ساختار خود ایجاد کنند، تا مورد تایید قرار گرفته و در هواپیما از آن استفاده کنند. 

نظر شما