شناسهٔ خبر: 61958 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

با دستور وزیر راه و شهر سازی:

احداث باند دوم محور ایوانکی- آبسرد تکمیل شد/ آغازعملیات اجرایی باند جنوبی محور ایوانکی-گرمسار

افتتاح با بهره برداری از قطعه ۳ باند دوم محور ایوانکی-آبسرد، با حضور وزیر راه و شهرسازی، باند دوم محور گرمسار تا دماوند در استان سمنان تکمیل شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی که به منظور افتتاح و کلنگ‌زنی دو پروژه راهسازی به استان سمنان سفر کرده است، در جریان این سفر ابتدا پروژه قطعه ۳ باند دوم ابوانکی-آبسرد را افتتاح کرد.

گفتنی است  پروژه تعریض و چهارخطه محور گرمسار-ایوانکی-آبسرد- دماوند در استان های سمنان و تهران قرار دارد که ۱۷.۵ کیلومترآن در استان سمنان و ۲۷.۵کیلومتر در حوزه استحفاظی استان تهران قرار دارد. از ۱۷.۵ کیلومتر واقع در استان سمنان ۲ قطعه در سنوات گذشته تکمیل شده بود و امروز باقی مانده واقع در قطعه ۳ با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری رسید.

هزینه لازم برای تکمیل ۱۷.۵ کیلومتر واقع در استان سمنان، ۱۶ میلیارد تومان برآورد شده است و هزینه قطعه ۳ بیش از ۸ میلیارد تومان برآورد شده است.

در ادامه این سفر عملیات اجریی باند جنوبی محور ایوانکی- گرمسار به طول ۸ و نیم کیلومتر با دستور وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.

گفتنی است طبق نظر مسوولان استانی انجام این پروژه و بهره‌برداری از آن نقش مهمی در کاهش تلفات ناشی از حوادث رانندگی دارد./