شناسهٔ خبر: 62155 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

فردا صورت می‌گیرد

معاون اول رییس‌جمهوری از طرح توسعه بندر شهید رجایی بازدید می‌کند

طرح توسعه اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری فردا سه شنبه ۲۰ آذرماه در جریان سفر به استان هرمزگان از فاز ۳ طرح توسعه بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران بازدید می کند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، محمد راستاد معاون وزیر و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و جمعی از مسئولان استانی در این برنامه حضور خواهند داشت.

اله مراد عفیفی پور مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در این رابطه اظهار داشت: طرح توسعه بندر شهید رجایی در سه فاز مدنظر قرار گرفته است که فاز اول این طرح با طول اسکله ۸۷۰ متر، ۱۰ سال قبل به بهره برداری رسید.

وی افزود: فاز ۲ طرح توسعه مربوط به یال های شرقی و غربی با مجموع اسکله هایی به طول ۲۲۰۰ متر است که با نصب تجهیزات مربوطه در این فاز، در حال حاضر عملا ظرفیت کانتینری بندر به ۵.۷ میلیون TEU رسیده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: فاز ۳ طرح توسعه بندر شهید رجایی شامل ساخت ۱۴۰۰ متر اسکله جدید و محوطه سازی به میزان حدود ۱۱۲ هکتار است که توسط دکتر روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در اسفندماه سال گذشته کلنگ زنی شد.

عفیفی پور با بیان اینکه اسکله های فاز سه طرح توسعه بندر شهید رجایی دارای قابلیت پذیرش کشتی های دارای ظرفیت ۱۸هزار و ۴۰۰ TEU خواهد بود، خاطرنشان کرد: ساخت سه پست اسکله با آبخور ۱۷.۵ متر در این مرحله مدنظر قرار گرفته است که ظرفیت کانتینری بندر را به ۸میلیون TEU افزایش می دهد.

نظر شما