شناسهٔ خبر: 62175 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

فرماندار فامنین در دیدار با مدیرکل راه و شهرسازی استان بیان کرد:

برخورداری ۹۵درصد جمعیت شهرستان فامنین از راه آسفالته

جلسه فرماندار فامنین همراه امام جمعه، شهردار، اعضای شورای شهر، بخشدار و سایر مسئولین این شهرستان در دیداری صمیمی با مدیرکل راه و شهرسازی استان در رابطه با مسائل و مشکلات این شهرستان به گفتگو پرداختند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، سید مجید شماعی ضمن تبریک انتصاب ربانی به مدیر کلی اظهار کرد: با همت راه و شهرسازی ۹۵درصد جمعیت این شهرستان از راه روستایی آسفالته برخوردار است.

وی عنوان کرد: طرح‌های هادی در این شهرستان به میزان ۷۵درصد انجام شده و ۹۰درصد جمعیت فامنین از این طرح‌ها بهره‌مند هستند.

وی همچنین درباره روستاهای فاقد راه آسفالته، مشکلات طرح‌های تفصیلی و ایستگاه راه آهن این شهرستان نیز خواستار همکاری بیش از پیش راه و شهرسازی شد.

امام جمعه شهرستان فامنین نیز در این دیدار صمیمی بیان کرد: در این شهرستان به ورودی شهر آنچنان که باید پرداخته نشده است.

حجت السلام والمسلمین رضا مصباح با بیان این که این شهرستان روستاهای زیادی دارد، عنوان کرد: یکی از دلایل مهم عدم مهاجرت روستائیان ، وجود زیرساخت‌ها خصوصاً بهره مندی از راه‌های مناسب و آسفالته است که با واقع گرایی و نظر مثبت راه و شهرسازی به شکر خدا بیشتر روستاها از راه آسفالته خوب بهره‌مند هستند. وی اظهار امیدواری کرد که کمبودها هم برطرف شود.

شهردار فامنین نیز در این نشست در زمینه طرح تفصیلی و مشکلات این طرح، مشکل زمین های بدون سند که قابل طرح در کمیسیون های ماده ۵ نیست و طرح بازآفرینی و کمک هایی که ستاد بازآفرینی در خصوص حل مشکلات این شهرستان می‌تواند داشته باشد، مسائلی را مطرح نمود.

اعضای شورای شهر فامنین نیز با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد این شهرستان بافت فرسوده است، در رابطه با مشکلات طرح تفصیلی و ایستگاه راه آهن درخواست پیگیری اداره کل شدند.

غیبی بخشدار مرکزی شهرستان نیز در خصوص راه‌های روستایی سراوک – ماماهان، سراوک –نگار خاتون و راه امیر آباد به امامزاده پیرنهان مسائلی را مطرح نمود و از باباخانی به دلیل پیگیری مجدانه در خصوص ماموریت اداره راه و شهرسازی در شهرستان تقدیر نمود.

در پایان مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان در خصوص حل مشکل طرح های تفصیلی و مطرح نمودن این مشکلات در کمیته فنی و کمیسیون های ماده ۵شهرستان توضیحاتی را ارائه کرد.

حسن ربانی ارشد ادامه داد: به جد پیگیر حل مشکلات شهرستانهای استان هستیم و از هیچ کوششی در این راه فروگذار نخواهیم شد. وی ادامه داد: به روسای شهرستانی تفویض اختیارات بیشتری جهت حل مشکلات شهرستان خواهیم داد که با این کار امیدواریم بتوانیم از تردد عزیزان شهرستانی به استان در بعضی از موارد کاسته و به کارها سرعت ببخشیم.

وی همچنین یادآورشد : در اولین فرصت از راه‌هایی که در جلسه مطرح شد بازدید به عمل خواهیم آورد.

نظر شما