شناسهٔ خبر: 62306 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل اجرای طرح‌های ملی مناطق سه و چهار خبر داد:

پیشرفت فیزیکی هشت پروژه بیمارستانی بالای ۶۵ درصد است

خلیل محبت خواه مدیرکل اجرای طرح‌های ملی مناطق سه و چهار سازمان مجری ساختمانها و تأسیسات دولتی و عمومی با بیان اینکه تکمیل پروژه‌های بیمارستانی در اولویت این سازمان قرار دارد، گفت: پیشرفت فیزیکی هشت پروژه بیمارستانی بالای ۶۵ درصد است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از روابط عمومی سازمان مجری ساختمانها و تأسیسات دولتی و عمومی، خلیل محبت خواه با تأکید بر تلاش مهندسان این سازمان برای تکمیل پروژه های دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد تا پایان سال مالی ۹۷، اظهار داشت: در حال حاضر بیمارستان یاسوج با پیشرفت فیزیکی ۹۹ درصد در مرحله افتتاح قرار دارد و پیشرفت فیزیکی بیمارستان ۱۴۹ تختی زرند ۹۲ درصد است.

وی با اشاره به تحویل موقت بیمارستان ۳۵ تختی باشت در هفته‌های اخیر، به پیشرفت فیزیکی دیگر پروژه‌های بیمارستانی سازمان مجری ساختمانها و تأسیسات دولتی و عمومی اشاره کرد و افزود: بیمارستان ۲۲۸ تختی سراوان ۸۶ درصد، بیمارستان ۱۴۷ تختی گچساران ۸۱ درصد، بیمارستان ۲۷۴ تختی جهرم ۷۲ درصد، بیمارستان ۲۷۴ تختی تربت‌حیدریه ۷۰ درصد و بیمارستان ۸۵ تختی مهدی شهر سمنان ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

مدیرکل اجرای طرح‌های ملی مناطق سه و چهار سازمان مجری ساختمانها و تأسیسات دولتی و عمومی با اشاره به تحویل اجرای  ۹ پروژه بیمارستانی به مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ادامه داد: مجموع ظرفیت این بیمارستانها حدود ۱۲۰۰ تخت است که براساس توافق وزیر راه و شهرسازی سابق با وزیر بهداشت ادامه اجرای آنها به شرکت توسعه و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی وزارت بهداشت واگذار شد.

محبت‌خواه با تأکید بر اهمیت اجرای پروژه‌های عمرانی توسط نیروهای متخصص، اظهار کرد: هرچه این موضوع بیشتر رعایت شود آسایش و ایمنی جامعه نیز بهتر تأمین خواهد شد.

وی با بیان اینکه همگام نبودن تأمین اعتبارات با برنامه زمان‌بندی از دلایل اصلی طولانی شدن پروژه‌های عمرانی است، ابراز امیدواری کرد وزارت بهداشت با تأمین به موقع اعتبار لازم بیمارستان‌هایی که اجرای آنها را برعهده گرفته است را در موعد مقرر تکمیل و افتتاح کند.

نظر شما