شناسهٔ خبر: 62653 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

استاندار اردبیل تاکید کرد:

افزایش بزرگراه‌ها در اردبیل مبنای کار است

روز راهدار استاندار اردبیل گفت:برای افزایش بزرگراه‌ها در استان اقدامات و برنامه های لازم انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از  روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده استان اردبیل،اکبر بهنامجو در همایش تجلیل از فعالان عرصه حمل و نقل،رانندگان و راهداران استان با اشاره به این که ایمن‌سازی جاده‌های اردبیل و فراهم کردن زیرساخت‌ها امری مهم است افزود:در این زمینه تلاش می‌کنیم تا با به صورت ویژه گام اساسی در این زمینه برداریم.
 
رئیس شوای تامین استان اردبیل ضمن گرامیداشت حمل و نقل جاده‌ای استان و تشکر از راهداران افزود: ما قدردان راهداران هستیم که بدون منت شبانه‌روز برای خدمات‌رسانی در جاده‌‌های اردبیل تلاش می‌کنند.
 
رئیس کمیسیون ایمنی راه‌های استان اردبیل با بیان اینکه استان اردبیل یکی از استان‌های گردشگری است و میزبان میلیون‌ها گردشگر داخلی و  خارجی است افزود:دولت تدبیر و امید برای ساماندهی و ایمن سازی محورهای استان برنامه های مهمی در دست اجرا دارد.

اعتبارات ویژه برای ایمن‌سازی جاد‌ه‌های اردبیل اختصاص یافت

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس از اختصاص اعتبارات ویژه برای ایمن‌سازی جاد‌ه‌های اردبیل خبر داد.صدیف بدری در همایش تجلیل از راهداران و شاغلان و خادمان راهداری اردبیل اظهار داشت: با پیگیری‌ها مسئولان استان و نمایندگان مجلس اعتبارات خوبی برای ایمن‌سازی جاده‌ای استان تخصیص می‌یابد و تحول عظیمی در این زمینه ایجاد می‌شود.
 
وی با اشاره به این که برای برخی جاده‌های مواصلاتی استان ردیف ملی در نظر گرفته شده است افزود:خوشبختانه راه‌های استان اردبیل نسبت به سال‌های گذشته افزایش چشم‌گیری داشت و اختصاص اعتبارات تحول عظیمی در این زمینه به وحود می‌آید.
 
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس ضمن گرامیداشت روز راهدار و هفته حمل و نقل جاده‌ای استان گفت: ما قدردان تلاش راهداران هستیم که برای خدمات‌رسانی به مسافران و مردم شبانه روز تلاش می‌کنند.
 
بدری با اشاره به این که یکی از پیگیری‌های مهم نمایندگان مجلس برای اختصاص قیر رایگان به جاده‌های رستایی و اصلی استان بود گفت: در این زمینه نیز اقدامات خوبی انجام یافته و قیر رایگان به جاده‌های استان اختصاص می‌یابد.
 
این نماینده مجلس با اشاره به این که ۹۹درصد سفر در استان اردبیل به صورت حمل و نقل جاده‌ای است افزود:ضروری است در اردبیل بزرگراه اضافه یابد و جاده‌هایش سامان یاید.بدری بیان کرد: یکی از پروژه‌های مهم استان راه‌آهن اردبیل است که برای این پٰزه‌ اعتبارات خبوی اختصاص یاقته و انتظارمی‌‌رود تا پایان دولت این پروژه به اتمام برسد.
 

استان اردبیل از کمبود بزرگراه رنج می‌برد
 
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: متاسفانه میانگین بزرگراه در اردبیل نسبت به کشور کم است و اردبیل از کمبود بزرگراه رنج می‌برد.
یوسف خدادادی افزود:میانگین بزرگراه‌ها در کشور برای ۱۰۰ کیلومتر ۱۹ کیلومتر است ولی در اردبیل ۹ کیلومتر است که باید مسئولان مربوطه در این زمینه اقدامات مناسبی انجام دهند.
 
وی ایمنی‌سازی جاده‌ها و اضافه کردن بزرگراه‌ها را مطالبه اساسی برشمرد و افزود:انتظار داریم مسئولان و دستگاه‌ها در این زمینه اقدامات اساسی انجام دهند.وی ضمن تشکر از راهداران گفت:اقدامات خوبی توسط راهداری و حل و نقل جاده‌ای استان برای حفاظت از جاده‌ها انجام یافت و انتظار داریم این اقدامات دوچندان شود.
 
خدادادی با اشاره به این که در بحث برطرف سازی مشکلات کامیون‌داران حمل و نقل جاده‌ای استان همکاری و هماهنگی لازم با دستگاه قضائی انجام شده است گفت: خوشبختانه اقدامات انجام یافته شاهد کاهش این مشکلات در اردبیل بودیم که تلاش حمل و نقل استان نیز در این زمینه شایسته تقدیر و قدردانی است.
 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از اجرای طرح زمستان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در اردبیل خبر داد و افزود:هم‌اکنون راهداری در جاده‌‌های اردبیل مستقر شده و آماده ارائه خدمات هستند.
 
علی رحمتی افزود: تمام تلاش ما این است که بتوانیم در راستای ایمن‌سازی و حفاظت جاده‌ای استان اقدامات اساسی انجام دهیم که در حوزه خط کشی اردبیل و روشنایی اقدامات مناسبی انجام یافته است.
 
مدیر جهادی استان اردبیل تصریح کرد:با حمایت مسئولان استان و نمایندگان مجلس برنامه‌های خوبی در راستای ساماندهی جاده‌ای استان انجام یافته و اقدامات لازم در این زمینه مضاعف می‌شود.
 
 

نظر شما