شناسهٔ خبر: 62947 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خبر داد؛

بازگشایی تمامی راه‌های روستایی اردبیل/ راه ارتباطی ۳۳۰ روستا باز شد

راه روستایی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با اشاره به مسدود شدن راه ارتباطی ۳۳۰ روستای استان به دنبال بارش برف گفت: با تلاش‌های شبانه‌روزی راهداران تمامی راه‌های روستایی در سطح استان برف روبی و بازگشایی شده و تردد در آنها جریان دارد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل،علی رحمتی افزود: به دنبال بارش برف که از روز جمعه در استان شاهد آن بودیم راه ارتباطی ۳۳۰ روستای اردبیل مسدود شده بود که با توقف نسبی بارش‌ها راهداران به این محورها اعزام شدند تا نسبت به بازگشایی مسیرهای ۱۴۰ راه روستایی اقدام کنند و هم اکنون راه کلیه روستاها بازگشایی شد.

عضو شورای اداری استان اردبیل تصریح کرد: با تلاش‌های شبانه‌روزی راهداران تمامی راه‌های روستایی در سطح استان برفروبی و بازگشایی شده و تردد در آنها جریان دارد و در حال حاضر تمامی راه‌های اصلی، فرعی و روستایی در سطح استان بازگشایی شده است.

رئیس کمیته حمل و نقل ستاد اجرائی خدمات سفراستان اردبیل با بیان اینکه با وجود بارش‌ها اما هیچ یک از مسیرهای اصلی و فرعی در سطح استان حتی برای لحظه‌ای مسدود نشد، گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده از آغاز بارش‌ها تمامی راهداران در محورهای برفگیر استان مستقر و عملیات برفروبی را به صورت شبانه‌روزی انجام می‌دهند.

مدیر جهادی استان اردبیل از امدادرسانی به بیش از ۲۰۰ خودروی در راه مانده و گرفتار در برف در سطح جاده‌های استان توسط راهداران خبر داد و افزود: در کنار بازگشایی محورهای ارتباطی برای کمک‌رسانی به در راه‌ماندگان نیز نیروهای راهداری اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

عضو کمیسیون ایمنی راههای استان اردبیل تصریح کرد: انتظار می‌رود مردم در شرایط جوی نامساعد و بارش برف حتما در هنگام تردد از جاده‌ها حتما زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته با سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت راههای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل  تماس گرفته و از سالم بودن وسیله نقلیه خود اطمینان حاصل کنند تا در صورت نامساعد بودن شرایط با مشکلاتی مواجه نشوند.