شناسهٔ خبر: 62972 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل مناطق ویژه بندری و سرمایه‌گذاری سازمان بنادر خبر داد:

بازنگری دستورالعمل سرمایه‌گذاری در بنادر/ اکران عمومی فرصت‌های سرمایه‌گذاری بنادر/ احیای پروژه‌های سرمایه‌گذاری راکد

حسین صادقی نژاد مدیرکل مناطق ویژه بندری و سرمایه‌گذاری سازمان بنادر از اصلاح "دستورالعمل سرمایه‌گذاری در بنادر" در کارگروه مربوطه خبر داد و اعلام کرد: این اصلاحیه به زودی جهت تصویب و ابلاغ به هیات‌عامل سازمان ارسال خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حسین صادقی‌نژاد مدیرکل مناطق ویژه بندری و سرمایه‌گذاری سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه اصلاحات صورت گرفته در "دستورالعمل سرمایه‌گذاری در بنادر" بر اساس تجربیات قبلی و نواقص موجود مدنظر قرار گرفته است، اظهار کرد: این دستورالعمل توسط کارگروه مربوطه در اداره کل مناطق ویژه بندری و سرمایه‌گذاری سازمان بنادر و دریانوردی اصلاح شده و به منظور تصویب و ابلاغ در اسرع وقت به هیأت‌عامل سازمان ارسال می‌شود.

 وی در خصوص اهم اصلاحات به عمل آمده "دستورالعمل سرمایه‌گذاری در بنادر"، خاطرنشان کرد: شناسنامه اراضی قابل واگذاری شامل (مساحت، موقعیت، کاربری و تسهیلات) تدوین شده است و اکران عمومی فرصت‌های سرمایه‌گذاری بنادر بر مبنای شناسنامه‌های تدوین شده جهت ایجاد فرصت برابر برای همه متقاضیان سرمایه‌گذاری در بنادر صورت می‌گیرد.

مدیرکل مناطق ویژه بندری و سرمایه گذاری سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه بر اساس دستورالعمل مذکور، امکان انتخاب قطعات مورد نیاز توسط سرمایه گذاران از طریق سایت سازمان بنادر و دریانوردی فرآهم خواهد شد، گفت: رزرو قطعه زمین موردنظر سرمایه‌گذار پس از انعقاد تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری به مدت مشخص، با هدف اعطای فرصت کافی به سرمایه‌گذار جهت انجام مطالعات فنی و اقتصادی انجام می‌شود.

صادقی نژاد عنوان کرد: حمایت از سرمایه گذارانی که عملکرد مطلوبی در طول اجرای پروژه سرمایه گذاری داشته اند؛ از طریق تدوین رویه و شاخص‌هایی برای واگذاری مجدد پروژه‌های خاتمه یافته آن‌ها در دستور کار قرار گرفته که این مورد به تصویب هیئت‌عامل رسیده و به بنادر ابلاغ شده است تا بر اساس آن پروژه‌های سرمایه‌گذاری خاتمه یافته مسیر خود را ادامه دهند.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، وی ادامه داد: احیای پروژه‌های سرمایه‌گذاری راکد و حائز شرایط فسخ از طریق تدوین رویه واگذاری این پروژه‌ها به شرکت‌های سرمایه‌گذار واجد شرایط دیگر موضوعی است که در اصلاحیه "دستورالعمل سرمایه‌گذاری در بنادر" مدنظر قرار گرفته است.

نظر شما