شناسهٔ خبر: 63166 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان مطرح کرد:

ضرورت توسعه شهری برای مهاجرپذیر شدن

جلسه مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان گفت: همدان از شهرهای پرتراکم کشور است و برای مهاجر پذیرشدن باید به سمت توسعه شهری حرکت کنیم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، حسن ربانی‌ارشد، مدیرکل راه و شهرسازی این استان در نشست گفتمان نقد و بررسی پروژه‌های جدید شهر همدان گفت: موضوع توسعه متوازن و توزيع عادلانه امكانات يكی از شاخص‌های اصلی در توسعه پايدار شهر است.

وی با بیان این مطلب که همدان یک شهر مهاجرفرست و مهاجرپذیر است، گفت: همدان جزو شهرهای پرتراکم کشور است و برای مهاجر پذیر شدن باید بیشتر به سمت توسعه شهری حرکت کنیم.

ربانی یادآورشد: خوشبختانه این استان در حوزه‌های مختلف از جمله درمان، دانشگاه و گردشگری دارای مدیریت یکپارچه شهری است و امیدواریم در بحث بازآفرینی نیز گام‌های بلندی در استان برداریم.

وی در ادامه گفت: بازآفرینی شهری از مقوله‌هایی است که می‌توان به عنوان رویکرد اقتصاد مقاومتی به آن نگاه کرد و خوشبختانه امسال برنامه جامعی توسط دولت تدبیر و امید جهت حمایت از ساخت مسکن در محلات بافت فرسوده ابلاغ شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان اضافه کرد: تا کنون در این استان ۹۵ محله و نزدیک به ۶۵ مرکز محله تاریخی و با ارزش شناسایی شده است.

وی درباره طرح جامع گفت: طرح جامع با کمک دستگاه‌های ذیربط و مشاوران متخصص در حال تهیه است و امیدواریم در آینده شهر بزرگی برای آیندگان ساخته شود و این موضوع فقط با همیاری تمامی دستگاه‌ها و مردم عزیز استان محقق خواهد شد.

در این نشست مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، مدیر گروه طراحی شهری دانشگاه بوعلی سینا، معاون معماری و شهرسازی شهرداری و معاون هماهنگی برنامه و بودجه و عضو هیات علمی معماری دانشگاه بوعلی سینا حضور داشتند./

نظر شما