شناسهٔ خبر: 63237 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون وزير راه و شهرسازي اعلام كرد

آغاز عملیات اجرایی باز آفرينی شهری در ۱۸ محله تهران

عشایری معان وزير راه وشهرسازی اعلام كرد: عملیات اجرایی در ۱۸ محله هدف در شهر تهران که از ابتدای سال ۹۸ آغاز خواهد شد.

هوشنگ عشایری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با تأکید براینکه عملیات اجرایی در ۱۸ محله هدف در شهر تهران که از ابتدای سال ۹۸ آغاز خواهد شد گفت: خوشبختانه تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط در این حوزه خود را ملزم به اجرای برنامه دانسته و نسبت به آن اعلام آمادگی کرده‌اند و این می‌تواند نوید دهنده اتفاقات خوبی در این بخش باشد. ستاد بازآفرینی شهری استان تهران پس از گذشت ۲ سال فعال شده است.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران افزود: در همین خصوص با توجه به ابلاغیه وزیر راه و شهرسازی ستاد بازآفرینی تهران برخلاف سایر شهرستان‌ها به ریاست شهردار و همچنین به دبیری رئیس سازمان نوسازی شهرداری برگزار می‌شود. با توجه به ردیف تعیین شده در ابلاغیه جدید برنامه بازآفرینی شهری، لازمه خروجی و استفاده از منابع مشخص شده، تصویب موضوعات و برنامه اقدام مشترک برای محلات هدف در ستاد بازآفرینی است که خوشبختانه به انجام رسید. به همین خاطر پیشنهادهای شهرداری تهران در جلسه مذکور مطرح و در نهایت برنامه اقدام مشترک برای ۱۸ محله هدف تا انتهای برنامه ششم به تصویب رسید.

عشایری همچنین در بخش دیگری از گفت و گوی خود با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت: درحال حاضر ۵۰ میلیون تومان تسهیلات برای ساخت و ساز در بافت فرسوده به ازای هر یک واحد در کلانشهرها و ۴۰ میلیون تومان در سایر شهرها با سود ۹ درصد اعطا می‌شود که طی تصمیمات اخیر این رقم می‌تواند با سود ۱۸ درصد تا ۱۱۰ میلیون تومان افزایش داشته باشد که امیدواریم این اتفاق تا هفته آینده در مرحله اجرا قرار گیرد.