شناسهٔ خبر: 63807 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

رئیس کمیسیون عمران مجلس:

اعلام حمایت مجلس از برنامه‌های توسعه‌ای بنادر/نقش ترانزیتی و ظرفیت صادراتی بندر چابهار تقویت می‌شود

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از حمایت مجلس نسبت به برنامه‌های توسعه‌ای بنادر خبر داد و گفت: نقش ترانزیتی و ظرفیت صادراتی بندر چابهار باید از طریق رایزنی‌های دیپلماتیک در دستگاه دیپلماسی تقویت شود.

محمد رضا رضایی کوچی در بازدید اعضای کمیسیون عمران از بندر شهید بهشتی چابهار در نشست بررسی پتانسیل ها، امکانات، چالش ها و موانع طرح توسعه این بندر، افزود: دسترسی به دریا و برخورداری از ظرفیت‌های حمل و نقل دریایی همواره مزیت ویژه برای اقتصاد هر کشوری است.

وی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان متولی حمل و نقل دریایی کشور، در طرح های توسعه ای بنادر و سواحل کشور موفق عمل کرده است، گفت: باتوجه به برخورداری ۵۸۰۰ کیلو متر مرز دریایی و ساحلی در ایران، ضرورت دارد نگاه دریا محور در نزد مسئولان و مدیران کشور غالب باشد.

رئیس‌ کمیسیون عمران مجلس خاطر نشان کرد: نقش ترانزیتی و ظرفیت صادراتی بندر چابهار باید از طریق رایزنی‌های دیپلماتیک در دستگاه دیپلماسی تقویت شود.

وی برخورداری از امکانات  و زیرساخت‌های مناسب تخلیه و بارگیری، دسترسی به شبکه ریلی مناسب و جذب خطوط کشتیرانی و بار از طریق دیپلماسی فعال را سه شاخص مهم برای رونق فعالیت تجاری و اقتصادی برای چابهار و مردم سواحل شرقی کشور برشمرد.

رضایی کوچی از حمایت‌های مجلس از برنامه‌های توسعه‌ای بخش‌های بندری و دریایی خبر داد و گفت: به جهت اینکه منابع دولت و بخش‌های دولتی محدود است، بهتر است برای توسعه در حوزه اقتصادی و تجاری از ظرفیت‌های بخش خصوصی استفاده مطلوب کنیم.  

به گزارش سازمان بنادر ودریانوردی، وی با بیان اینکه توسعه پسکرانه بنادر ضرورت دارد، اظهار داشت: برنامه ششم توسعه بر اتصال همه بنادر کشور به ریل تاکید دارد.

نظر شما