شناسهٔ خبر: 64101 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

طی نامه‌ای از سوی شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران ابلاغ شد

بررسی مجدد طرح تفصیلی ویژه منطقه ۲۲ تهران در کمیته فنی یک شورای‌عالی شهرسازی/ نتیجه برای اخذ تصمیم نهایی به شورا ارایه می‌شود

فرزانه صادق مال واجرد دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه‌ای به شهردار و همچنین استاندار تهران مصوبه شورای‌عالی شهرسازی را پیرامون طرح تفصیلی ویژه منطقه ۲۲ تهران ابلاغ کرد که بر اساس ابلاغیه، مقرر شده تا کمیته فنی یک طرح مذکور را با رعایت چارچوب‌های شورا بررسی کرده و نتیجه را به شورای‌عالی ارایه کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، فرزانه صادق مالواجرد دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه‌ای به پیروز حناچی شهردار تهران و محسنی بندپی استاندار و رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران مصوبه شورای‌عالی را پیرامون طرح تفصیلی ویژه منطقه ۲۲ تهران ابلاغ کرد.

در مصوبه فوق آمده است: به استحضار می‌رساند شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ ۹۷.۱۰.۲۴خود طرح تفصیلی ویژه منطقه ۲۲ تهران که در راستای تکلیف مقرر در بند ۱۰ مصوبه مورخ ۹۳.۷.۲۸ شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران تهیه شده است را با عنایت به مصوبه شماره ۵۸۳ مورخ ۹۷.۹.۱۹ کمیسیون ماده ۵ تهران مورد بررسی قرار داد و مقرر نمود کمیته فنی شماره یک طرح مذکور را با رعایت چارچوب‌های زیر مورد بررسی قرار داده و نتیجه را جهت اتخاذ تصمیم نهایی به شورای‌عالی شهرسازی و معماری ارایه نماید.

۱. شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در راستای احکام فرادست قبلی از جمله احکام مجموعه شهری و طرح جامع بر کنترل سقف جمعیت‌پذیری منطقه ۲۲ و ایفای نقش آن به عنوان مرکز استقرار خدمات بزرگ مقیاس با غلبه تفرج و گردشگری در مقیاس ملی و فراملی تاکید می‌نماید.

۲. با توجه به اینکه بر اساس گزارش شهرداری تهران به واسطه اقدامات قبلی ظرفیت سکونتی معادل ۴۷۵ هزار نفر در منطقه ایجاد شده است مقرر شد کمیته فنی با همکاری موثر شهرداری تهران نسبت به احصا و بررسی حقوق و تعهدات اقدام نموده و از همه تدابیر قانونی جهت تعدیل ظرفیت مذکور استفاده نماید.

۳. مجموعه ضوابط احداث بنا (اعم از پهنه بندی یا ضوابط و مقررات عام و خاص) به نحوی تدقیق شود که امکان تفسیر آتی برای آن فراهم نباشد.

۴. گسل‌های تدقیق شده و حرایم آن بر اساس آخرین ابلاغیه شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در اسناد طرح، منعکس شود.