شناسهٔ خبر: 64379 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی:

همایش بین‌المللی توسعه چابهار فرصتی برای معرفی ظرفیت‌های توسعه‌ای بندری است/ رشد ۵۱ درصدی عملیات بندری در چابهار در مقایسه سال گذشته/ بندر گوادر پاکستان مکمل بندر چابهار است

جلسه مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با توسعه هوشمندانه زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های بندر چابهار، این بندر درحال حاضر بالاترین حجم تخلیه و بارگیری را در مقایسه با سایر بنادر کشور دارد و با رشد ۵۱ درصدی بالا ترین عملیات را داشته است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در نشست مشترک با استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به برگزاری همایش بین‌المللی توسعه چابهار، افزود: همایش بین المللی توسعه چابهار با هدف " معرفی توانمندی های عملیاتی و ظرفیت های توسعه ای بندری " و " معرفی پتانسیل‌ها و فعالیت‌های پسکرانه‌ای و ارزش افزوده " در ۷ اسفند ماه سال جاری برگزار می‌شود.

وی با اشاره به شیطنت‌های رسانه‌ای مبنی بر اینکه واگذاری بندر چابهار به شرکت هندی، تصریح کرد: تنها اپراتوری ترمینال بندر شهید بهشتی برای عملیات اجرایی به شرکت هندی واگذار شده است . 

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه واقعیت های چابهار در این همایش ارائه می شود، اظهار کرد: هم اکنون و با افتتاح فاز اول توسعه در بندر شهید بهشتی، خطوط لایتری در این بندر فعال شده که دستاورد بسیار خوبی محسوب می‌شود.

مدیرعامل سازمان بنادر با اشاره به افزایش جذب کشتی و کالا به بنادر چابهار طی یک سال گذشته، آن را " برگ برنده‌ای" برای فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران عنوان کرد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بخش دیگری از سخنان اش تاکید کرد: بندر چابهار همچنین از حیث حجم سرمایه گذاری و اعتماد بخش خصوصی سرمایه گذار داخلی و خارجی نیز روند بسیار خوبی دارد.

وی گفت: با توسعه هوشمندانه زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های بندر چابهار، این بندر درحال حاضر بالاترین حجم تخلیه و بارگیری را در مقایسه با سایر بنادر کشور دارد و با رشد ۵۱ درصدی بالا ترین عملیات را داشته است.

احمد علی موهبتی ؛ استاندار سیستان و بلوچستان نیز در نشست هماهنگی برگزاری همایش بین المللی توسعه چابهار، تاکید کرد: این همایش باید فرصتی برای معرفی ظرفیت های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کل استان سیستان و بلوچستان باشد.

وی با تاکید بر اینکه " اراده دولت و سازمان بنادر و دریانوردی بر توسعه بنادر چابهار و پسکرانه های بندری آن است " افزود: ترتیبی باید اتخاذ شود تا در این همایش، بازاریابی و جذب سرمایه گذار، صاحبان کالا و خطوط کشتیرانی به درستی هدایت شود.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: مسولان سیاسی و اقتصادی کشور بر این باور و عقیده هستند که بندر گوادر پاکستان مکمل بندر چابهار است.

نظر شما