شناسهٔ خبر: 64425 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

ظرفیت بندر چابهار برای تبدیل شدن به هاب منطقه‌ای/ نسخه جدید سازمان بنادر برای توسعه بندر چابهار

علیم یارمحمدی عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: با توسعه بندر چابهار، کشور به پیشرفت اقتصادی چشمگیری خواهد رسید و طبق بررسی‌های انجام شده، این بندر ظرفیت تولید درآمد و ثروت به میزان درآمدهای نفتی کشور را دارد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علیم یارمحمدی عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به فعالیت‌های موثر سازمان بنادر و دریانوردی در جذب سرمایه برای توسعه بنادر کشور، گفت: خوشبختانه بنادر در چند سال اخیر به توسعه و پیشرفت قابل قبولی دست یافته‌اند و در این عرصه، عملکرد سازمان بنادر مطلوب بوده است.

نسخه سازمان بنادر برای توسعه بندر چابهار باید متفاوت با دیگر بنادر باشد

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی برخی از بنادر کشور از جمله بندر چابهار از ظرفیت بسیار بالایی برای جذب سرمایه و توسعه همه‌جانبه برخوردار هستند، از این رو نسخه سازمان بنادر برای بندر چابهار، در بخش جذب سرمایه باید متفاوت با دیگر بنادر باشد.

ظرفیت بندر چابهار برای تبدیل شدن به هاب منطقه ای

امروز بندر چابهار از تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی معاف شده و این مسئله می‌تواند به نقطه قوتی برای تقویت اقتصاد کشور تبدیل شود، به طور حتم بندر چابهار قابلیت تبدیل شدن به هاب منطقه‌ای برای تأمین کالاهای مورد نیاز کشورهای آسیای شرقی و همسایگان را دارد

وی گفت: امروز بندر چابهار از تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران معاف شده و این مسئله می‌تواند به نقطه قوتی برای تقویت اقتصاد کشور تبدیل شود، به طور حتم بندر چابهار قابلیت تبدیل شدن به هاب منطقه‌ای برای تأمین کالاهای مورد نیاز کشورهای آسیای شرقی و همسایگان را دارد.

ظرفیت‌های بندری چابهار باید توسعه یابد

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: با توجه به شرایط کنونی بندر چابهار، به سرعت ظرفیت‌های بندری این منطقه باید توسعه یابد، به طور مثال این بندر باید قابلیت پهلوگیری چندین کشتی را به دست آورد که این مسئله در افزایش تبادلات اقتصادی موثر خواهد بود.

یارمحمدی گفت: البته توسعه بنادر باید متناسب با ظرفیت منطقه‌ای و اهداف پیش‌رو برای توسعه آن باشد، بنابراین گسترش بنادر متناسب با آمایش سرزمینی صورت گیرد.

بندر چابهار ظرفیت تولید درآمد به میزان درآمدهای نفتی کشور را دارد

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: با توسعه بندر چابهار و تحقق اهداف پیش‌رو، کشور به پیشرفت اقتصادی چشمگیری خواهد رسید، زیرا طبق بررسی‌های انجام شده، این بندر ظرفیت تولید درآمد و ثروت به میزان درآمدهای نفتی کشور را دارد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس به خانه ملت، گفت: امروز دولت و سازمان بنادر و دریانوردی باید مشوق‌های ویژه‌ای را برای جذب سرمایه در بنادر به ویژه بندر چابهار فراهم کنند، البته طبق گفته مسئولان مربوطه، مشوق های سرمایه گذاری در آینده ای نزدیک ارائه می شود.

نظر شما