شناسهٔ خبر: 64619 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

عضو کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد:

لزوم حمایت از بخش خصوصی برای مسکن‌سازی/افزایش تسهیلات مسکن در وضعیت بازار بی‌تاثیر است

مسکن عضو کمیسیون عمران مجلس و نماینده مردم شهرستان کلیبر تبریز گفت: به جای اختصاص بودجه هزاران میلیاردی برای افزایش سرمایه بانک‌های مرتبط با مسکن، می‌توان این اعتبارات را برای حمایت از بخش خصوصی جهت تولید مسکن هزینه کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، قلی‌لله ‌‌قلی‌زاده، نماینده مردم شهرستان کلیبر تبریز با اشاره به آینده بازار مسکن گفت: در شرایط کنونی بازار مسکن متأثر از بخش‌های مختلف اقتصادی است، از این رو وضعیت اقتصادی کنونی، نوسانات قیمت به ویژه ارز، فعالیت دلالان و اعمال تحریم‌ها در وضعیت بازار مسکن تأثیر می گذارد.

نماینده مردم کلیبر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر من در این شرایط افزایش تسهیلات مسکن در بهبود وضعیت بازار ملک موثر نیست، زیرا در وضعیت کنونی اقتصادی، اگر حتی چهار برابر تسهیلات کنونی، وام مسکن داده شود، تنها می توان خانه‌ای با قیمت سال قبل را خریداری کرد.

وی تصریح کرد: قطعا تا زمانی که ساختار اقتصادی کشور اصلاح نشود، نمی توان با اقداماتی مانند افزایش وام مسکن زمینه را برای بهبود بازار املاک فراهم کرد.

​قلی زاده با اشاره به لایحه بودجه سال ۹۸ درباره اختصاص اعتبار ۵ هزار میلیاردی برای افزایش سرمایه بانک مسکن گفت: به نظر من به جای اختصاص بودجه هزاران میلیاردی برای افزایش سرمایه بانک‌های مرتبط با مسکن، می توان این اعتبارات را برای حمایت از بخش خصوصی جهت تولید مسکن هزینه کرد، آن زمان قطعا شاهد بهبود وضعیت بازار مسکن خواهیم بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: البته این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد، که مسکن‌سازی نباید دولتی صورت گیرد، زیرا در گذشته شاهد اجرای پروژه‌های دولتی مانند مسکن مهر در کشور بودیم که مشکلاتی را در این عرصه ایجاد کرد، بنابراین بهترین راه کار حمایت از بخش خصوصی برای تولید مسکن با کیفیت و ارزان است.

به گزارش خبرگزاری فارس، عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی دولت به دنبال اجرای پروژه مسکن ارزان است به این صورت که زمین با قیمت مناسب به پیمانکاران داده شود تا با نظارت مستقیم دولت، مساکن با قیمت مناسب به دست مصرف‌کنندگان برسد./

نظر شما