شناسهٔ خبر: 64656 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) مطرح کرد:

 منطقه آزاد شهر فرودگاهی در خدمت پیشبرد اهداف اقتصادی کشور/ افتتاح فاز نخست بندر خشک شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در اردیبهشت ۹۸

فرودگاه امام سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) توسعه شهر فرودگاهی را در پیشبرد اهداف اقتصادی کشور تاثیرگذار توصیف کرد و گفت: فاز نخست بندر خشک این مجموعه در اردیبهشت ۹۸ به افتتاح می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از پایگاه خبری شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی، علی رستمی رییس هیات مدیره و سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)  در جلسه مشترک مدیران منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و معاون دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری _ صنعتی گفت: برنامه ریزی ها برای احداث بندر خشک به وسعت ۱۵۰ هکتار در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در حال انجام است و مصمم هستیم تا هر ۴ ماه، یک فاز جدید را در این منطقه به بهره برداری برسانیم و فاز اول نیز در اردیبهشت ماه سال ۹۸ آماده بهره برداری خواهد بود و پس از آن کلنگ زنی فازهای بعدی انجام خواهد شد.
 
وی  با اشاره به  ظرفیت های موجود در شهر فرودگاهی همچون نزدیک بودن به پایتخت کشور گفت : وجود زیرساخت های حمل و نقلی در شهر فرودگاهی، باعث شده تا اینجا مکان مناسبی برای منطقه آزاد باشد.

در ادامه محمدرضا رستمی معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه مناطق آزاد تجاری – صنعتی ضمن بیان ظرفیت های موجود در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از همکاری های دبیرخانه مناطق آزاد و شهر فرودگاهی برای رونق بخشیدن به منطقه آزاد  این مجموعه خبر داد.

وی با  قدردانی از مدیران شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) برای تشکیل این جلسه، اظهار داشت : موقعیت مناسب و همچنین زیر ساخت های حمل و نقلی زمینی و هوایی که در شهر فرودگاهی وجود دارد از نکات مثبت برای منطقه آزاد در اینجاست که می تواند به صادرات آسان کالا نیز کمک شایانی کند و شهر فرودگاهی  با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت هایی که در آن دیده می شود، به عنوان یکی از مناطق اصلی برگزاری رویدادهای ملی و بین المللی  محسوب می شود.

معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه مناطق آزاد با اشاره به ظرفیت شهر فرودگاهی در خصوص توسعه گردشگری در کشور خاطر نشان کرد : این مجموعه می تواند به عنوان هاب توزیع کننده گردشگر داخلی و خارجی عمل کند.

 رستمی گفت : فاصله کوتاه منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با تهران می تواند  شرایط را برای جذب شرکتهای نوآور و خلاق منطقه جهانی فراهم کرده و مرکز منطقه ای  این  شرکت ها می تواند در شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)مستقر شود.

وی ادامه داد: معاونت فرهنگی،گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد - تجاری علاقه مند است تا هر چه سریعتر بتواند مراکز نوآوری و صنایع خلاق و فرهنگی را در مناطق آزاد از جمله منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) راه اندازی کند. 

این مقام مسئول در خصوص هسته پیشران و مزیت های آن برای شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) گفت: این مجموعه می تواند به صادرات صنایع فرهنگی و خلاق کشور کمک کند.

همچنین حسین تاجیک عضو هیات مدیره و مجری منطقه آزاد شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) در این جلسه گفت: منطقه آزاد شهر فرودگاهی  بستری را  برای  پیشبرد اهداف اقتصادی کشور به وجود آورده و امیدوارم بتوانیم از ظرفیت و پتانسیل منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

نظر شما