شناسهٔ خبر: 65127 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی انجام شد

افتتاح و بهره‌برداری از ۷ پروژه عمرانی در شهر جدید بهارستان

افتتاح مراسم افتتاح و بهره برداری از ۷ پروژه عمرانی در شهر جدید بهارستان با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی شرکت عمران بهارستان، پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) با حضور دکتر طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی، مهندس احمدی مدیرعامل شهر جدید بهارستان، مهندس غلامی معاون استانداری اصفهان و جمعی دیگر از مسئولان، ۷ پروژه عمرانی مهم احداث شده توسط شرکت عمران بهارستان مورد بهره‌برداری قرار گرفت و احداث ۱۲۰۰ واحد مسکونی با مشارکت شرکت عمران شهر جدید بهارستان و بیاد مسکن انقلاب اسلامی، آغاز شد.

افتتاح و بهره‌براری از یادمان گلزار شهدای گمنام، بهره‌برداری از بوستان مهر بهارستان به مساحت ۲۳ هزار مترمربع با هزینه قریب به ۲ میلیارد تومان، بهره‌برداری از تکمیل مساجد حضرت فاطمه (س) به مساحت ۳۰۰ مترمربع کاشیکاری و با هزینه ۱۳۰ میلیون تومان، مسجد حضرت معصومه (س)  با مساحت ۹۰۰ مترمربع و هزینه ۳۷۰ میلیون تومان، و  مسجد حضرت علی بن ابیطالب (ع) با مساحت ۵۰۰ مترمربع و هزینه ۲۵۰ میلیون تومان، بهره‌برداری از بازسازی مدرسه امام علی (ع) با مساحت یک هزار و ۳۰۰ مترمربع و هزینه ۳۰۰ میلیون تومان، ‌بهره‌برداری از آماده‌سازی و تکمیل محلات فازهای دو و سه بهارستان با مساخت ۵ میلیوت مترمربع و هزینه هشت میلیارد تومان، بهره‌براری از بازسازی قنات حجت‌آباد با طول مسیر یک هزار و ۲۴۲ مترو  هزینه ۵۰۰ میلیون تومان، افتتاح و بهره‌برداری از یادمان گلزار شهدای گمنام بهارستان، آغاز عملیات اجرایی آماده‌سازی ۷ مرکز محله با مساحت ۱۷۴ هزار مترمربع و با هزینه ۵۲ میلیارد تومان از دیگر برنامه‌های معاون وزیر  راه و شهرسازی در سفر به شهر جدید بهارستان بود.

در این مراسم حبیب‌الله طاهرخانی با بیان اینکه  دولت در تلاش است با ساخت مسکن در کشور و شهرهای جدید تعادل بخشی در زمینه قیمت و عرضه مسکن ایجاد کند ، اظهار داشت: بر این اساس ساخت ۲۰۰ هزار واحد بر عهده شهرهای جدید از جمله بهارستان قرار گرفته است و در این راستا در بهارستان فرآیند انتخاب انبوه سازان در حال انجام است.

وی  ابراز داشت: امیدواریم با ۴۰۰ هزار واحد کلی که در مجموعه وزارت راه شهرسازی در سالهای آینده به نتیجه می رسد تعادل منطقی میان عرضه وتقاضای مسکن به ویژه برای اقشار متوسط و کم درآمد جامعه ایجاد شود.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید بیان داشت: امروز کلنگ ۲۰۰ واحد از مجموعه یک هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی شهرهای جدید در مرحله اول، در  شهر جدید بهارستان بر زمین زده شد که در طول دو سال به پایان می‌رسد.

وی در ارتباط با روند ساخت این واحدها ادامه داد: ما از ظرفیت و سرمایه گذاری بخشهای خصوصی و عمومی استفاده می کنیم و زمین و پروانه را در اختیار سرمایه گذاران گذاشته و آنها وظیفه ساخت مسکن را برعهده می‌گیرند و انتهای کار براساس آورده طرفین به نوعی واحدهای مسکونی تقسیم خواهد شد.

طاهرخانی تاکید کرد: هدف ما رونق عرضه مسکن است و بار مالی خاصی به دولت تحمیل نمی شود، مدت زمان در نظر گرفته شده برای اتمام کل طرح سه ساله است.

وی با اشاره به افتتاح و بهره‌برداری از یادمان گلزار شهدای گمنام در بهارستان ابراز داشت: این مجموعه ها از جمله بناهای هویت بخش مجموعه شهرهای جدید است که باید در شهرهای جدید جدی گرفته شود تا مکان جذابی برای حضور  مردم و همبستگی آنها و یادآور فداکاری‌ها و ایثارهای رزمندگان و مردم در دوران دفاع مقس باشد.

در این مراسم حجت الاسلام زینعلی امام جمعه بهارستان نیز با اشاره به اینکه بهره برداری از یادان گلزار شهدای گمنام را هدیه‌ای از طرف شرکت عمران به مردم خوب بهارستان می دانیم، بیان داشت: امیدواریم این نوع  اتفاقات به شکل مستمر برای ساخت مساجد و محافل فرهنگی در این شهر بیشتر رخ دهد./

نظر شما