شناسهٔ خبر: 65426 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

با بهره برداری از پروژه‌های راهسازی

اداره كل راه و شهرسازی مازندران آماده استقبال از مسافران نوروزی

سید محمد نظری اداره كل راه و شهرسازی استان مازندران به منظور ارتقای سطح ايمنی؛ برقراری ترددی ایمن و روان در سطح محورهای استان پروژه‌های راهسازی مختلفی را در سال جاری به بهره برداری رسانده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره كل راه و شهرسازي استان مازندران، این اداره كل به منظور ارتقای سطح ايمني ؛ برقراری ترددی ایمن و روان در سطح محورهای استان پروژه های راهسازی مختلفی را در سال جاری به بهره برداری رسانده است.

سید محمد نظری ضمن اعلام اين مطلب اظهار داشت : اين اداره كل تمام تلاش خود را به كار خواهد بست تا مسافران نوروزي جاده ها درآغاز سال جديد سفري ايمن و كم خطر را تجربه نمايند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان یادآور شد : محورهای  شمالی ایران از پر تردد ترین راههای کشور بوده و باتوجه به گردشگر پذیربودن منطقه در ایام تعطیلات حجم ترافیک ورودی به این منطقه افزایش می یابد از اینرو اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران پروژه های مختلف راهسازی را به منظور افزایش ظرفیت جاده ها در نقاط مختلف استان در دست انجام دارد .

وی از زیر بار ترافیک رفتن  بخشی از قطعات پروژه تعریض و چهار خطه نمودن محور هراز در آخرین روزهای سال ۹۷ با حضور وزیر راه و شهرسازی خبر داد و افزود : اتمام عملیات احداث یکدستگاه پل در محور ساری – خزرآباد ( پل پنبه چوله ) و بهره برداری از ۶/۴ کیلومتر از تعریض محور سیمرغ ، ۷/۱ کیلومتر از محور سیمرغ به بهنمیر  و ۵/۴ کیلومتر از محور حسین آباد – طوسکلا – بهشهر و ۵/۱ کیلومتر از محور نور – چمستان در روزهای پایانی سال با حضور مقام عالی وزارت راه و شهرسازی بهره برداری و زیر بار ترافیک خواهد گرفت .

وی با اشاره اقدامات خوب انجام یافته در محور های ارتباطی استان یادآور شد : پروژه های متعدد راهسازی در سطح  محورهای شریانی استان در دست انجام بوده که انشاء اله با تخصیص اعتبارات مورد نیاز هرچه زودتر شاهد بهره برداری از این پروژه ها و برقراری تردد ایمن در سطح راههای استان باشیم.  

نظری خاطر نشان ساخت : محور نور – چمستان- آمل ، محور بهشهر – زاغمرز ، گلوگاه - دامغان ، آمل – بابل قدیم  ، محور ساری – خزرآباد (سه راهی پلاژ به سمت بهنمیر ) ، قائمشهر – جویبار ،آمل – فریدونکنار ، قائمشهر – کیاکلا ، ساری- تاکام و همچنین محورهای روستایی استان از جمله محورهای مواصلاتی استان می باشد که عملیات راهسازی و تعریض آنها در حال انجام بوده که انشاالله با تلاش شبانه روزی همکاران حوزه راه و شهرسازی در آینده نزدیک شاهد بهره برداری از آن خواهیم بود .

رئیس شورای حمل و نقل استان تصریح نمود : باتوجه به ورود گردشگران و مسافرین به استان و حجم بالای تردد و ترافیک در راههای مواصلاتی این استان می طلبد تا اقدامات گسترده و بهنگامی درخصوص ایمن سازی و آرام سازی ترافیک صورت گیرد که در این راستا همکاران پرتلاش راهداری با برنامه ریزی از قبل تعیین شده فعالیت های گسترده ای در زمینه ارتقای ایمنی محورها و افزایش ضریب تردد در محورهای مواصلاتی استان در دستور کار دارد .

نظری در ادامه یادآور شد : همکاران پرتلاش بنده در سایر زیربخش های حوزه حمل و نقل در استان در بخش ریلی ،جاده ای ،هوایی و سایر بخش ها با بسیج همه امکانات و تلاش و کوشش شبانه روزی آماده استقبال از مسافرین نوروزی می باشند .

وی ابراز اميدواري كرد : ان شاء الله در سال ۱۳۹۸  بتوانيم با همدلي و تعامل بيشتر و رعايت كليه مقررات و قوانين توسط رانندگان عزيز شاهد سالي بدون حوادث جاده اي در كشور و استان عزيزمان باشيم.

نظر شما