شناسهٔ خبر: 65677 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد:

مهلت پنج روزه به پنج شرکت هواپيمايي برای استانداردسازی جت فوکر ۱۰۰

سر در ساختمان سازمان هواپيمايی كشوری مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری از مهلت پنج روزه این سازمان به پنج شرکت هواپيمايي بهره‌بردار از هواپیمای مسافربری جت فوکر ۱۰۰ و استانداردسازی ارابه‌های فرود آن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری رضا جعفرزاده گفت: نظر به برخی حوادث ناشی از اشکال در ارابه های فرود  فوکر ۱۰۰ ناوگان هوایی کشور و برای اطمینان بیشتر استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری دستورالعمل فوری صلاحیت پروازی جهت انجام چک های مربوطه به مشکل ارابه های فرود را ظرف مدت ۵ روز صادر کرد.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوریشرکتهای بهرهبردار هواپیمای فوکر ۱۰۰ را شامل؛ ایران ایر، آسمان، قشم ایر، کیش ایر، کارون برشمرد و افزود: پس از جلسه مشترک مورخ ۳ فروردین ۹۸ شرکت های هواپیمایی بهره بردار فوکر ۱۰۰ با معاون استاندارد پرواز ، معاون هوانوردی و امور بین الملل و مدیرکل صلاحیت پرواز در سازمان هواپیمایی کشوری، دستورالعمل فوری صلاحیت پروازی در خصوص این نوع هواپیما به این شرکت ها نهایی و ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه این شرکت ها تا هشتم فروردین ماه فرصت دارند تا نسبت به انجام بندهای مربوط به دستورالعمل الزام شده سازمان اقدام و  در چک A هواپیما نیز تکرار کنند.