شناسهٔ خبر: 65893 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

معاون دفتر ابنیه فنی سازمان راهداری خبر داد؛

پیش‌بینی خسارت ۲۱۰۰ میلیاردتومانی به راه‌ها و ابنیه کشور در سیل‌های اخیر/۳۷۹ میلیاردتومان خسارت به راه‌ها و پل‌های استان‌های ایلام، کردستان، کرمانشاه، خراسان‌شمالی و چهارمحال و بختیاری

لرستان سیل معاون دفتر ابنیه فنی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اعلام این مطلب که تاکنون ۱۶۰۰ میلیاردتومان به راه‌ها و پل‌های استان‌های سراسر کشور خسارت وارد شده است، میزان خسارات را به راه‌ها و ابنیه فنی پنج استانِ ایلام، کردستان،ريال کرمانشاه، خراسان شمالی و چهارمحال و بختیاری تشریح کرد.

محمد راشد مدرس گرجی معاون دفتر ابنیه فنی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص وضعیت خسارات به راه‌ها و ابنیه استان های ایلام، کردستان، کرمانشاه، خراسان شمالی و چهارمحال و بختیاری به ارایه توضیحاتی پرداخت.

مدرس‌گرجی با اعلام این مطلب که میزان خسارات ۱۱ و ۱۲ فروردین ماه در آمار نیامده است و نیازمند بررسی بیشتری است که در روزهای آتی اعلام خواهد شد، گفت: دو روز اخیر بارش‌ها در استان‌های سراسر کشور بسیار شدید بوده است. همکاران ما در راهداری استان‌ها در حال انجام خدمات‌رسانی هستند که این خدمات شاملِ ایجاد راه‌های دسترسی موقت، عبور موقت و پاکسازی راه‌ها هستند.

معاون دفتر نگهداری ابنیه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد: به غیر از دو روز اخیر ۱۶۰۰ میلیارد تومان خسارت به راه‌ها و ابنیه سراسر کشور وارد آمده است و پیش‌بینی ما این است که با احتساب بارش‌های دو روز اخیر و روزهای باقیمانده از بارش، میزان خسارات به ۲۱۰۰ میلیاردتومان برسد.

وی میزان خسارات به راه ها و ابنیه را به تفکیک استان‌های نامبرده اعلام کرد و گفت: در ایلام، مجموعا ۲۵ میلیاردتومان خسارت به ۱۰۲ کیلومتر راه و ۳۹۵ دستگاه پل وارد آمده است. عمده خسارت های کلی بین ۷۰ تا ۸۰ درصد را راه‌ها و پل‌های روستایی استان دیده اند.

مدرس‌گرجی ادامه داد: در کردستان مجموعا ۲۳ میلیاردتومان خسارت به ۹۹ کیلومتر راه و ۲۰۱ دستگاه پل، در کرمانشاه ۱۴۸ میلیاردتومان خسارت به ۳۶۷ کیلومتر راه و ۱۸۲ دستگاه پل وارد آمده است. همچنین در استان خراسان شمالی نیز مجموعا ۱۲۹ میلیاردتومان خسارت به ۱۳۵۳ کیلومتر راه و ۳۷۸ دستگاه پل و ابنیه فنی و در چهار محال و بختیاری نیز ۵۴ میلیاردتومان خسارت به ۲۳۳ کیلومتر راه و ۵۵ دستگاه پل وارد آمده است.