شناسهٔ خبر: 65925 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای خبر داد

بسیج تمام قد امکانات سازمان راهداری برای احداث راه های موقت در سراسر کشور

حسن نیا در جمع رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای از بسیج تمام قد امکانات این سازمان برای احداث راه های موقت ظرف یک هفته در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای عبدالهاشم حسن نیا اظهار داشت:تمامی امکانات ، پرسنل و تجهیزات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به منظور کمک رسانی در مناطق آسیب دیده از سیل و احداث راه های موقت در مسیرهای مسدود شده در آماده باش کامل است.

رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای اظهار داشت: ۱۴ هزار کارکنان راهداری با استفاده از ۱۰ هزار دستگاه ماشین آلات راهداری در سراسر کشور به صورت شبانه روزی مشغول نگهداری و بازگشایی مسیرهای مسدود شده هستند و تا رفع این شرایط  و ایجاد مسیرهای دسترسی موقت، این تلاش ها در سراسر کشور ادامه خواهد یافت.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این مطلب که بر اثر وقوع سیل تا کنون ۱۶۰۰ میلیارد تومان به راه ها و ابنیه فنی راه ها خسارت وارد شده است، خاطر نشان کرد: ۴۰۰ دستگاه پل در راه های کشور به طور کامل تخریب شده و به پنج هزار دستگاه پل و ۱۱ هزار کیلومتر از راه های کشور نیز خسارت وارد شده است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در خصوص تدابیر اندیشیده شده جهت رسیدگی به مناطق آسیب دیده از سیل گفت: تجهیزات و ماشین آلات راهداری مورد نیاز به منظور احداث راه های موقت و احداث و ترمیم پل ها به استان های آسیب دیده به ویژه استان های لرستان و ایلام ارسال شده است.

حسن نیا افزود:  سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای وظیفه خود می داند در شرایط موجود بازسازی راه ها و محورهای سیل زده را با تمام توان  و با سرعت مطلوب  جهت تسهیل عبور و مرور هموطنان به سرانجام برساند و در این مسیر از تمام امکانات و توان خود استفاده خواهد کرد.