شناسهٔ خبر: 66010 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

تامین اعتبار دولت برای جبران خسارت‌های وارده به مناطق سیل‌زده

محمد اسلامی محمد اسلامی در جریان سفر به استان ایلام از بازسازی راه‌های آسیب‌دیده این استان خبر داد و گفت: دولت اعتباری برای پرداخت خسارت به استان‌های سیل زده در نظر گرفته تا بتواند در شرایط اضطراری در راستای مقابله با بحران استفاده شود. 

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، دقایقی پیش در بدو ورود به استان ایلام در جمع خبرنگاران گفت: در هفته اول وقوع سیل در کشور، دولت برای رسیدگی به وضعیت مناطق سیل زده تصمیمات ویژه‌ای را اتخاذ کرد؛ یکی از آنان اختصاص اعتبار برای جبران خسارت‌های وارد شده به استان‌های آسیب‌دیده است.

وی افزود: در بحث زیرساخت‌های راه نیز مقرر شد در جلسه بعدی دولت که هفته آینده برگزار می‌شود با ارزیابی خسارت در این مورد تصمیمات لازم اتخاذ شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت نیز اعتباری برای پرداخت خسارت به استان‌های سیل زده در نظر گرفته تا بتواند در شرایط اضطراری در راستای مقابله با بحران استفاده شود.

وی ادامه داد: در بخش راه و شهرسازی نیز خسارت‌های ناشی از سیل در استان‌های سیل‌زده تا پایان امروز کامل شده و با ارسال فهرست به ستاد بحران و ارائه در جلسه بعدی هیئت دولت اعتبار ویژه‌ای برای بازسازی زیرساخت‌های آسیب دیده اختصاص می‌یابد.

اسلامی بیان داشت: وزارت راه شهرسازی با تشکیل کمیته فنی با کمک همه‌ی دستگاه‌های مربوطه شرایط آسیب‌های وارده در مناطق سیل زده را ارزیابی و با تحلیل فنی مهندسی نقشه سکونت‌گاه‌های جدید را طراحی کرده تا در مواقع وقوع سیل و زلزله کمتر دچار آسیب شوند.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی به دستور رییس جمهوری برای سرکشی و ارزیابی خسارات ناشی از سیل دقایقی پیش وارد استان ایلام شد.