شناسهٔ خبر: 66057 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

معاون حمل‌ونقل خبر داد:

بازگشایی موقت اکثر مسیر‌های دسترسی در دو روز آینده / ۱۹۶ محور تا ظهر امروز بازگشایی شد/ خسارت وارده به ۱۴۷۰۰ کیلومتر انواع راه بر اثر وقوع سیل

شهرام آدم‌نژاد معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی از بازگشایی موقت اکثر مسیر‌های دسترسی در دو روز آینده خبر داد و گفت: بر اثر وقوع سیل، نزدیک به ۲۲۷ محور مسدود شد که ۱۹۶ محور از جمله چند محور مهم در لرستان تا ظهر امروز باز شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی شهرام آدم نژاد معاون حمل‌و‌نقل وزیر راه و شهرسازی در ارتباط تلفنی برنامه زنده "گفت‌وگوي ویژه خبری" شبكه دو سيما با موضوع آخرین اقدامات و تمهیدات در مناطق سیل زده کشور اظهار داشت: بر اساس اطلاعات به دست آمده ۱۴ هزار ۷۰۰ کیلومتر از محورهای شربانی، اصلی، فرعی و روستایی بر اثر وقوع سیلاب آسیب دیدند.

وی افزود: بر اثر وقوع سیل، نزدیک به ۲۲۷ محور مسدود شد که ۱۹۶ محور از جمله چند محور مهم در لرستان تا ظهر امروز باز شد.

جانشین وزیر در ستاد مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اولویت‌بندی انجام شده در قبال محورهای آسیب دیده در جریان سیلاب‌‌ها گفت: اولین اولویت با بازسازی محورهای شریانی و دومین اولویت با راه‌های دسترسی است به ویژه در استان لرستان که امکان بازسازی اساسی برخی محور‌ها در کوتاه مدت وجود ندارد. به طور مثال راه‌های دسترسی به روستای معمولان در لرستان و ماژین در ایلام بر همین اساس فراهم شد.

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی از بازگشایی موقت اکثر مسیر‌های دسترسی طی دو روز آینده خبر داد.

آدم نژاد یادآور شد: نزدیک به  ۳۳ محور جدید دسترسی غیر از محور موجود برای ارتباط با محورهای مواصلاتی ایجاد شده است.