شناسهٔ خبر: 66552 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خبر داد:

استقرار ۸۰ اکیپ راهداری در محورهای مواصلاتی اردبیل

علی صبحی معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: با توجه به تداوم بارش برف و باران، ۸۰ اکیپ راهداری در محورهای مواصلاتی این استان مستقر هستند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی صبحی صبح دوشنبه در بازدید از محورهای مواصلاتی اردبیل تصریح کرد: تداوم بارش ها در استان موجب شده تا راهداران در راهدارخانه ها مستقر شوند.

وی افزود: تمامی ادارات راهداری در شهرستان ها در وضعیت آماده باش هستند و ۲۱۰ دستگاه ماشین آلات راهداری در محورهای مواصلاتی و گردنه های کوهستانی مستقر هستند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تاکید کرد: با توجه به پیش بینی تداوم بارش ها به میزان لازم مخلوط شن و نمک نیز ذخیره سازی شده است.

صبحی افزود: در دو روز گذشته ۳۸۵ کیلومتر- باند برف روبی انجام و ۱۰۰ تن مخلوط شن و نمک نیز مصرف شده است.

وی تصریح کرد: با وجود اینکه بیش از ۳۰ روز از فصل بهار سپری شده اما اکیپ های زمستانی همچنان در محورها مستقر هستند و به مسافران و رانندگان خدمت رسانی می کنند.

صبحی در خصوص وضعیت جوی محورها با بیان اینکه بارش برف در گردنه حیران مشاهده می شود، اضافه کرد: مطابق اعلام هواشناسی بارش در سایر نقاط حوزه استحفاظی نیز آغاز می شود و نیروهای راهداری در وضعیت آماده باش هستند.