شناسهٔ خبر: 66586 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل فرودگاه‌های هرمزگان:

فرودگاه‌های هرمزگان در زلزله آسیبی ندیده‌اند/ استفاده از فرودگاه میناب برای مقابله با ملخ‌ها

محمود امانی بنی مدیرکل فرودگاه‌های هرمزگان با اشاره به اینکه فرودگاه‌های این استان در اثر زلزله آسیب ندیده‌اند، گفت: در حال حاضر از فرودگاه میناب برای مقابله با هجوم ملخ‌ها استفاده می‌شود.

محمود امانی بنی، مدیرکل فرودگاه‌های استان هرمزگان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، با اشاره به وقوع زلزله ۴.۴ ریشتری در حوالی قشم گفت: در حال حاضر تمام فرودگاه‌های استان عملیاتی هستند و هیچ خللی در پروازهای این فرودگاه‌ها ایجاد نشده است.

وی ادامه داد: تاکنون گزارشی از خسارات احتمالی وارده به فرودگاه‌های هرمزگان مخابره نشده است، اما با توجه به عملیاتی بودن تمام دستگاه‌ها و فرودگاه‌ها، بعید است خسارتی به این فرودگاه‌ها وارد شده باشد.

امانی بنی با اشاره به استفاده از فرودگاه میناب برای مقابله با هجوم ملخ‌ها گفت: فرودگاه میناب در حال حاضر به علت عملیات بهسازی غیر عملیاتی است، اما به صورت اضطراری در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته و به صورت روزانه پروازهای سم‌پاشی از ان انجام می‌شود.

وی افزود: در صورت بروز خسارات احتمالی ناشی از زلزله، تمام فرودگاه‌های استان از جمله فرودگاه میناب، برای شرکت در عملیات امدادی آمادگی کامل دارند.