شناسهٔ خبر: 66708 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد؛

تبادل تجربه ایران و ترکیه در زمینه اثر گزارش‌های زیست‌محیطی در تهیه طرح‌های‌شهری

دیدار وزیر راه و شهرسازی با هیات ترکیه ای دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در دیدار با معاون وزیر شهرسازی و محیط‌زیست ترکیه بر تبادل تجربه دو کشور در زمینه اثر گزارش‌های زیست‌محیطی در تهیه طرح‌های شهری و همچنین تبادل‌نظر در خصوص چگونگی مواجهه با بافت‌های تاریخی و تلاش برای سرزندگی در آن بافت‌ها، تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، فرزانه صادق‌مالواجرد معاون معماری و شهرسازی در دیدار با هیات ترکیه‌ای، ضمن تبریک روز معمار،   به بیان بخشی از تجربه‌های موفق معماران ایرانی در سال‌های اخیر پرداخت و گفت: پل طبیعت یکی از نمونه های موفق معماری در ایران زمین است که در سال‌های پس از انقلاب و توسط معمار خانم طراحی شده است.

صادق‌مالواجرد در ادامه پیشنهاد داد تا دو کشور ایران و ترکیه در سه زمینه با هم تبادل‌نظر داشته باشند.

وی در این‌باره، توضیح داد: تاثیر گزارش‌های ارزیابی زیست محیطی در طرح‌های شهری و اینکه در طرح‌های توسعه‌شهری که در ترکیه تهیه می‌شود، چقدر به گزارش‌های اثرات زیست‌محیطی توجه می‌شود. همچنین، مواجهه با بافت‌های تاریخی در شهرها که تجربه سرزندگی بافت‌های تاریخی در ترکیه بسیار مشهود است، از جمله مواردی است که می‌تواند محل گفتگوی دو کشور در زمینه شهرسازی باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه اصالت و حفاظت و توامان دیدن آنها موجب سرزندگی در بافت‌های تاریخی می‌شود، مورد دیگر گفتگوی دو کشور را در خصوص شهرسازی و معماری، چگونگی مواجه با تهیه طرح‌های شهری عنوان کرد.